NY Rangers - St. Louis 3:4 SNTarasenkova paráda! Ruský mladík dobývá NHL

New York

V pondělí byl zvolen nejlepším hráčem uplynulého týdne zámořské NHL a ještě týž den znovu prokázal svoje výjimečné kvality. Dvaadvacetiletý ruský hokejista Vladimir Tarasenko rozhodl v samostatných nájezdech o výhře St. Louis 4:3 na ledě New Yorku Rangers, ještě před tím se v normální hrací době blýskl nádherným blafákem a navíc si připsal jednu gólovou asistenci. Po zásluze byl vyhlášen první hvězdou jediného pondělního duelu nejlepší hokejové soutěže světa.

Křídelník Vladimir Tarasenko střílí v samostatných nájezdech vítězný gól St. Louis v utkání proti New Yorku Rangers. V brance Cam Talbot.

Domácí v Madison Square Garden rychle vedli, ale ve druhé třetině Tarasenko v přesilové hře projel mezi bránícími hráči jako nůž máslem a kličkou á la Forsberg jednoruč srovnal skóre. Zaznamenal už šestou trefu v posledních čtyřech zápasech. V posledním dějství pak ruský křídelník asistoval při vyrovnávacím gólu Jaye Bouwmeestera na 3:3, a později rozhodl ve třetí sérii i rozstřel.

Samostatné nájezdy hosté vyhráli 2:1, když se vedle Tarasenka prosadil ještě Alexander Steen. V dresu domácích uspěl pouze Lee Stempniak, zatímco vyhlášení kanonýři Martin St. Louis a druhý nejlepší střelec ligy Rick Nash na Briana Elliotta v brance Blues nevyzráli. Hokejisté St. Louis vyhráli pátý zápas v řadě a v úterý je prověří New Jersey Devils.

"S žádným jiným útočníkem, který by měl takový čich na góly, jsem ještě nehrál," prohlásil na Tarasenkovu adresu po zápase kapitán vítězů David Backes. "Jeho střela, úžasné zrychlení a schopnost skórovat jsou jako z jiné planety."

Tarasenko v minulém týdnu nastřílel pět branek a pomohl Blues ke třem výhrám. V utkání proti Dallasu zaznamenal první hattrick v NHL. Celkem má v novém ročníku na svém kontě sedm branek a šest přihrávek.

Rangers litovali, že si nevypracovali větší náskok v první třetině, v níž soupeře výrazně přestříleli v poměru 15:4. Na góly ale vyhráli jen 1:0. "Byla to možná naše nejlepší třetina v sezóně," mínil trenér Alain Vigneault.

Jeho protějšek Ken Hitchcock, který znovu nechal pouze mezi náhradníky českého útočníka Dmitrije Jaškina, naopak úvodní dvacetiminutovku označil za nejhorší v sezóně. "Ano, o přestávce jsme si v kabině museli říct pár slov," přiznal Hitchcock s úsměvem. "Měli jsme trošku ostřejší dialog," dodal.

Výsledek pondělního utkání NHL:
NY Rangers - St. Louis 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 47. a 54. St. Louis, 6. Kreider - 28. a rozhodující sam. nájezd Tarasenko, 44. Berglund, 55. Bouwmeester. Střely na branku: 39:34. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. St. Louis (Rangers), 3. Bouwmeester (St. Louis).