San Jose - Calgary 0:2Hudler zničil San Jose, Frolík pomohl k výhře Winnipegu, Voráček jen korigoval

New York/Praha

Rozhodl o výhře Calgary, byl hrdinou utkání! Český hokejový útočník Jiří Hudler si připsal oba góly v utkání proti San Jose, v jehož dresu se neprosadil Tomáš Hertl. První trefu si Hudler připsal v závěru prostřední třetiny, druhou pak do prázdné brány v úplném závěru zvyšoval na 2:0 pro svůj tým. Michael Frolík v pokračování NHL výrazně pomohl Winnipegu k výhře nad Buffalem. Dal druhý gól svého týmu, který zvítězil nakonec 2:1. Jakub Voráček zaznamenal další branku, ale jeho Philadelphia prohrála 2:5 s Detroitem.

Jiří Hudler (24) dal do prázdné brány na 2:0 pro Calgary v utkání se San Jose.

Hudler byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, první brankář Karri Rämö, který si připsal 32 zásahů a první čisté konto v ročníku. Hudler se střelecky prosadil potřetí v řadě, dal již dohromady deset gólů a s Radimem Vrbatou z Vancouveru je nejlepším českým střelcem sezóny NHL. Hertl vyšel v utkání naprázdno, čtyři pokusy mu zlikvidoval Rämö a zůstal na čtyřech trefách v sezóně.

V 38. minutě Hudler poslal svůj tým do vedení přesnou střelou švihem z prostoru mezi kruhy, poté zpečetil výhru v poslední minutě trefou do prázdné branky při power play Sharks.

Frolík byl také vyhlášen druhou hvězdou utkání, první se stal jeho týmový kolega a autor první branky Bryan Little. Ondřej Pavelec v bráně Jets zaznamenal 19 zákroků.

Šestadvacetiletý Frolík překonal gólmana hostů Jhonase Enrotha z bekhendu při oslabení svého týmu v 35. minutě a zaznamenal tak pátý přesný zásah v této sezóně. U zadního mantinelu v útočném pásmu obral o kotouč váhajícího Andreho Benoita, vybruslil zpoza branky a překonal brankáře.

Stalo se tak poté, co byl útočník Jets Adam Lowry vyloučen na pět minut a do konce utkání za naražení Patricka Kalety na mantinel. "Chtěli jsme být v oslabení agresivní a napadat rozehrávku. Pokusil jsem se vyvinout na soupeře tlak, puk mu přeskočil hokejku a najednou jsem ho měl já. Brankář si pak asi myslel, že obkroužím celé brankoviště, ale já to zkusil hned na bližší tyč. Chvilku jsem dokonce ani nevěděl, že to je gól," líčil Frolík.

Winnipeg vyhrál druhý den po sobě na hřišti soupeře. V úterý zvítězil 4:2 v Columbusu, a vylepšil svou bilanci z venkovních duelů na osm výher ze 14 zápasů. "Nebyl to ale nejpovedenější výkon," uznal útočník Bryan Little, který ve 4. minutě v přesilové hře otevřel skóre zápasu. "Odehráli jsme několik skvělých oslabení a znovu uspěli i v přesilovce," podotkl dále Little.

Pavelec se v prvních dvou třetinách příliš nenadřel, v té třetí ale čelil deseti střelám a svůj tým několikrát podržel. "Věděli jsme, že na nás ve třetí třetině vlétnou. Měli pár šancí, ale využili jen jednu. V prvních dvou třetinách mi spoluhráči pomohli, v té třetí bylo na mně," uvedl Pavelec.

Ztratil na Crosbyho

Voráček opět potvrdil svoji střeleckou formu, gólem ovšem jen korigoval na 2:4 proti rozjetým domácím. Nejproduktivnější český hráč NHL v přetahované o první místo v kanadském bodování navíc ztratil na Sidneyho Crosbyho, který pomohl dvěma přihrávkami k výhře Pittsburghu 4:3 v prodloužení nad Torontem a má jednobodový náskok. Crosby zároveň dosáhl na hranici 800 bodů v kariéře.

"Je to hezké číslo. A ještě hezčí, když to pomohlo k výhře," jásal kapitán Penguins, který kulatou metu překonal v 571. zápase. Rychleji to před ním v NHL stihlo jen pět hráčů.

Pohotovou palbou zaujal detroitský Pavel Dacjuk. I ze vzduchu dokázal poslat puk do sítě. Celkem dal proti Philadelphii dva góly (při prvním asistoval Jakub Kindl) a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

NHL:
Buffalo - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 46. Stewart - 4. Little, 35. Frolík. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 20 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 95 procent. Střely na branku: 20:26. Diváci: 18 442. Hvězdy zápasu: 1. Little, 2. Frolík (oba Winnipeg), 3. Stewart (Buffalo).
NY Islanders - Washington 3:2 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. Lee, 18. Hamonic, 65. Tavares - 14. a 39. Ovečkin. Střely na branku: 35:27. Diváci: 16 170. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (Islanders), 2. Ovečkin (Washington), 3. Lee (Islanders).
Detroit - Philadelphia 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 32. a 39. Dacjuk (na první Kindl), 11. Weiss (Kindl), 31. Jurčo, 59. Zetterberg - 23. Giroux, 53. Voráček. Střely na branku: 25:24. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Dacjuk, 2. Weiss, 3. Helm (všichni Detroit).
Tampa Bay - NY Rangers 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Branky: 18. a 31. Callahan, 6. Stamkos, 50. Kučerov - 10. Zuccarello, 12. Boyle, 53. Nash. Střely na branku: 29:19. Diváci: 19 204. Hvězdy zápasu: 1. Callahan, 2. Stamkos, 3. Stralman (všichni Tampa).
Pittsburgh - Toronto 4:3 v prodl. (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)
Branky: 1., 34. a 63. Comeau, 13. Malkin - 29. a 31. Komarov, 37. Bozak. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18 645. Hvězdy zápasu: 1. Comeau, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Komarov (Toronto).
Minnesota - Los Angeles 0:4 (0:4, 0:0, 0:0)
Branky: 5. M. Richards, 14. Brown, 19. Toffoli, 20. Justin Williams. Střely na branku: 28:22. Diváci: 19 038. Hvězdy zápasu: 1. Jones, 2. Doughty, 3. Williams (všichni Los Angeles).
Colorado - Chicago 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: 28. Talbot, 44. O'Reilly - 32. Toews, 35. Shaw, 55. Bickell. Střely na branku: 29:45. Diváci: 18 007. Hvězdy zápasu: 1. P. Kane (Chicago), 2. Pickard, 3. O'Reilly (oba Colorado).
Florida - Carolina 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 1. Bjugstad. Střely na branku: 28:33. Diváci: 8119. Hvězdy zápasu: 1. Montoya, 2. Bjugstad (oba Florida), 3. Ward (Carolina).
San Jose - Calgary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 38. a 60. Hudler. Střely na branku: 32:19. Diváci: 17 353. Hvězdy zápasu: 1. Rämö, 2. Hudler (oba Calgary), 3. Niemi (San Jose).