Detroit - NY Islanders 1:2Mrázkův povedený záskok Detroit nespasil

New York

Zatímco Ondřej Pavelec sledoval z lavičky povedené představení Michaela Hutchinsovna, Petr Mrázek se ve druhé třetině dostal do hry a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání. Patrik Eliáš rozhodl o výhře New Jersey, když k povedené trefě z první třetiny přidal i proměněný nájezd.

Petr Mrázek zaujal v duelu s Ostrovany nejen skvělým výkonem, ale také svou novou maskou.

David Krejčí nastoupil po zranění ke druhému zápasu. Jako centr prvního útoku si však žádný bod nepřipsal. Jeho Boston prohrál na ledě Winnipegu 1:2. Za domácí chytal místo Ondřeje Pavelce Michael Hutchinson, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu a znovu tak ukázal, že lační po místě týmové jedničky a pro českého gólmana je tak reálnou hrozbou.

V duelu Dallasu na ledě Calgary se potkali Aleš Hemský s Jiřím Hudlerem. Ani jeden z nich sice nebodoval, Hudler však i přesto získal ocenění druhé hvězdy zápasu. Rozhodující gól obstaral obránce Trevor Daley, který se letos trefil už posedmé a v 31 zápasech získal celkem 16 bodů.

Stejně jako Jiří Hudler, také detroitský Petr Mrázek se stal druhou hvězdou střetnutí. Detroit prohrál doma s New Yorkem Islanders 1:2, přičemž český brankář zasáhl do hry až od začátku druhé třetiny. Detroit musel sáhnout k výměně v brankovišti kvůli problémům Jimmyho Howarda, jenž utrpěl zranění v dolní části těla. Mrázek ze 24 střel inkasoval jen jednou, když Anders Lee vstřelil rozhodující branku po trestuhodné chybě Detroitu, kdy Jonathan Ericsson přihrál zpoza brány před brankoviště Rileymu Sheahanovi, který následně ještě zkoušel kličku, ale o puk přišel.

Milan Michálek přispěl jednou trefou k výhře Ottawy nad Anaheimem 6:2. Český forvard vstřelil první gól utkání, když šikovně tečoval střílený pas Erika Karlssona.

Patrik Eliáš byl klíčovou postavou v zápase New Jersey s Tampou Bay. Eliáš nejprve po efektní otočce poslal Ďábly do vedení 2:0. Blesky však dokázaly vyrovnat na 2:2 a o vítězi tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. Ze šesti hokejistů, kteří se pokusili uspět, skóroval pouze Eliáš a zařídil tak výhru svého mužstva 3:2 po samostatných nájezdech.

Výsledky NHL
New Jersey - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. a rozhodující sam. nájezd Eliáš, 4. Henrique - 35. Stamkos, 60. Kučerov. Střely na branku: 18:28. Diváci: 14.916. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa Bay), 2. Kinkaid, 3. Henrique (oba New Jersey).
Ottawa - Anaheim 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky: 37. a 46. Hoffman, 23. M. Michálek, 9. Stone, 37. Turris, 57. Zibanejad - 40. a 42. Getzlaf. Střely na branku: 31:34. Diváci: 19.443. Hvězdy zápasu: 1. Turris, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Getzlaf (Anaheim).
Detroit - NY Islanders 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 9. Zetterberg - 17. Nelson, 31. Lee. Střely na branku: 18:32. Petr Mrázek odchytal za Detroit 39 minut, inkasoval jeden gól z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 95,65 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Nelson (NY Islanders), 2. Mrázek (Detroit), 3. Lee (NY Islanders).
Winnipeg - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 4. E. Kane, 40. Perreault - 25. Krug. Střely na branku: 27:31. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Byfuglien, 2. Hutchinson (oba Winnipeg), 3. Bergeron (Boston).
Calgary - Dallas 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 39. Giordano - 24. Jamie Benn, 32. Daley. Střely na branku: 22:21. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Hudler (Calgary), 3. Jamie Benn (Dallas).