Rubriky:

NHL

Tlustý neřeší, jestli bude volný pro Růžičku. Třeba mě Carolina vymění, vnímá nejistotu

20. ledna 2015 13:40 - Toronto

Jednou asistencí přisel k výhře Caroliny (4:1) na ledě Toronta. Podruhé v řadě mohl český útočník Jiří Tlustý jásat po vítězném zápase v NHL. Nezvyklé v případě týmu, který je až patnáctý v tabulce Východní konference. Ztrácí na elitní celky. Těžko bude probouzet postupové naděje.

 

Gerry Broome, ČTK/AP

Nebo snad přece jen znamenají duely v Ottawě a Torontu obrat v sezóně? „Dva zápasy, to zase mnoho neznamená,“ je jasné Tlustému. „Ale je to dobře, obě utkání byla venku a v mužstvu je teď dobrá nálada.“

S ohledem na ztrátu by zřejmě mohl být volný pro mistrovství světa, kde už si v minulosti zahrál. Lákala by ho účast v Praze, pokud Carolina vskutku nepostoupí do bojů o Stanley Cup?

„Zatím to neřeším, protože jsem po této sezóně volným hráčem a nevím, jestli nebudu před uzávěrkou vyměněn,“ vnímá nejistotu pro příští týdny. Nemusí mít volno. A otázkou je i zájem kouče Růžičky. „Zatím je moje budoucnost ve hvězdách,“ podotýká dále Tlustý, ale přiznává, že by rád zůstal právě v Carolině. A to by pak volno mohl mít.

„Už jsem tam doma a navíc hraju v první útočné řadě, což je super. Vážím si toho, ale musíme podávat i super výkony,“ říká útočník, který má na kontě zatím 11 gólů v sezóně. Z toho tři dal hned zkraje ročníku proti Islanders, kteří se stali šlágrem NHL. Vedou Východní konferenci.  „Vyměnili hodně hráčů, investovali, je to znát,“ připomíná Tlustý.

Aleš Březina (Toronto), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..