Polák třemi góly rozhodl o výhře Dallasu v Edmontonu

NEW YORK

Hokejovou show předvedl v nedělním přípravném utkání na NHL útočník Vojtěch Polák. Český hráč v dresu Dallasu přispěl na ledě Edmontonu k vítězství Stars dvěma góly, dvěma asistencemi a navíc po prodloužení proměnil rozhodující samostatný nájezd, který rozhodl o výhře klubu z Texasu 6:5.

Polák, jenž v uplynulé sezóně působil v mateřských Karlových Varech a Jihlavě, zahájil své přestavení brankou již v 54. vteřině utkání. Už za 25 sekund se zapojil do akce, po níž skóroval Nickerson.

V 27. minutě pak Polák zvyšoval na 4:2 a sedm a půl minuty před koncem normální hrací doby po jeho druhé asistenci v utkání dostal Lessard Dallas do vedení 5:4. Edmonton vyrovnal, ale v samostatných nájezdech měl rozhodující slovo opět český mladík.

I Floridě pomohly k výhře na ledě Caroliny 5:4 po samostatných nájezdech góly českých talentů. Rovněž dvacetiletý Kamil Kreps snižoval v závěru druhé části na 3:4 a o rok mladší Rostislav Olesz zařídil ve třetí minutě třetí třetiny vyrovnání.

Zkušený Jan Bulis byl zase u všech branek Montrealu při výhře 3:2 nad Atlantou. Gólman Martin Prusek odchytal za Columbus první polovinu utkání proti Buffalu (2:3) a inkasoval dvě branky.

Carolina - Florida 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 4:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 23. Hutchinson (F. Kaberle), 29. Wallin (Vašíček, Brendl), 35. Staal, 39. Zigomanis - 12. Weiss, 20. Stewart (Krajíček), 39. Kreps, 43. Olesz, rozhodující samostatný nájezd Horton. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18541.
Columbus - Buffalo 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Branky: 49. Westcott, 56. Mauldin (Hrdina) - 13. Connolly, 20. Bartovič, 38. Ryan. Střely na branku 37:43. Diváci: 15374.
Chicago - Minnesota 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 5. Daze, 10. Bell (Špaček), 41. Calder. Střely na branku: 28:25. Diváci: 7135.
Montreal - Atlanta 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 11. Ribeiro (Bulis), 23. Ferland (Bulis), 45. Marcel Hossa (Bulis, Bonk) - 37. F. Lessard, 51. Slater. Střely na branku: 22:21. Diváci: 16893.
Toronto - Ottawa 2:5 (2:0, 0:3, 0:2)
Branky: 8. Antropov, 20. Ponikarovskij - 25. Spezza, 31. Bochenski, 33. Alfredsson (Havlát), 49. Meszároš, 60. Fisher. Střely na branku: 21:39. Diváci: 18948.
Edmonton - Dallas 5:6 po sam. nájezdech (0:3, 3:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 21. Stortini, 27. Torres, 28. Pouliot, 53. Pisani, 60. Staios - 1. a 27. Polák, 2. Nickerson (Polák), 11. Hagos, 53. J. Lessard (Polák), rozhodující samostatný nájezd Polák. Střely na branku: 31:30. Diváci: 13242.
San Jose - Los Angeles 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 17. W. Primeau, 28. Setoguchi (M. Michálek), 46. Ekman (Kašpar), 57. Clowe - 15. Cowan, 22. L. Robitaille, 32. Clarke. Střely na branku: 39:14. Diváci: 13638.