San Jose - Vancouver 2:3Vrbata vystřílel výhru Vancouveru

Boston

Radim Vrbata dvěma góly pomohl svým Canucks porazit San Jose 3:2. Jaromír Jágr jednou asistoval u důležité výhry Panterů, naopak Michal Neuvirth si v bráně soupeře určitě přál lepší premiéru v dresu Islanders.

Brankář Bostonu Tuukka Rask likviduje šanci Jakubu Voráčkovi z Philadelphie.

Toronto na svém ledě podlehlo St. Louis 1:6. Javorovým listům jistě nepomohlo ani to, že jejich stěžejní obránce Roman Polák strávil hned dvanáct minut na trestné lavici. V týmu hostů se bodově neprosadil Dmitrij Jaškin. Zbyněk Michálek, kterého Bluesmani získali těsně před nedávnou uzávěrkou přestupů, nehrál kvůli zranění v horní části těla.

Tampa Bay zdolala Dallas 5:4 a velkou zásluhu na tom měl Ondřej Palát, jenž si připsal tři asistence a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Spolu s ním se radoval z výhry spoluhráč Andrej Šustr.

Florida v sestavě s Jaromírem Jágrem získala velmi cenné vítězství 4:3 po samostatných nájezdech s New Yorkem Islanders. V bráně Ostrovanů se poprvé představil Michal Neuvirth. Český gólman naposledy chytal soutěžní zápas na konci února za Buffalo, shodou okolností také proti Floridě. Rodákovi z Ústí nad Labem se však při premiéře v novém působišti příliš nedařilo. Ze hry propustil hned tři ze šestnácti střel. Jaromír Jágr na druhé straně přispěl k výhře svého mužstva jednou asistencí, když založil v obranném pásmu akci, na jejímž konci se prosadil Jonathan Huberdeau.

Nejproduktivnějším hráčem utkání byl s gólem a dvěma asistencemi John Tavares z kádru poražených, jenž se tak dostal do čela kanadského bodování celé NHL.

Buffalo potvrdilo, že není posledním týmem soutěže náhodou. Šavle již po uzávěrce přestupů dohrávají sezónu s náhradními brankáři a v duelu s Washingtonem se tak mezi tyčemi vystřídali Matt Hackett a Anders Lindbäck. Prohře 1:6 však nezabránili. O poznání lepší bilanci měl Semjon Varlamov z Colorada, jenž na ledě Columbusu pochytal všech 44 střel soupeře a stal se tak po právu hvězdou střetnutí. Laviny i díky ruskému gólmanovi zvítězily 4:0.

Michael Frolík skóroval v klání s Nashvillem a jeho Winnipeg vyhrál 3:1. Kladenský odchovanec otevřel skóre poté, co jej kapitán Andrew Ladd našel nehlídaného před odkrytou brankou.

Tomáš Plekanec asistoval při výhře Montrealu 2:0 nad Arizonou, když při soupeřově hře bez gólmana ještě před prázdnou bránou přihrál Brendanu Gallagherovi, ačkoli jistě mohl zakončit i sám.

Radim Vrbata potvrdil svůj střelecký instinkt, když se hned dvakrát prosadil v souboji se San Jose. Český forvard nejprve v úvodní třetině šikovně obelstil brankáře Niemiho, když skóroval zpoza brány o gólmanův beton. V závěrečné části pak Vrbata po přihrávce Daniela Sedina využil dostatek prostoru, který mu defenziva domácích poskytla, vyčkal na vhodný moment a s přehledem propálil finského brankáře podruhé. Vancouver tak vyhrál 3:2.

Voráčkův gól Flyers výhru nepřinesl

Útočník Philadelphie Jakub Voráček vstřelil v NHL jubilejní dvacátý gól v sezóně, ale víc než na bod jeho celku nestačil. Flyers sice vedli v Bostonu ještě v poslední minutě třetí třetiny, ale patnáct vteřin před koncem dostali vyrovnávací gól a nakonec prohráli 2:3 v prodloužení.

Po úvodní trefě domácího Zdena Cháry z přesilovky vyrovnal v polovině zápasu rovněž v početní výhodě Voráček, který se dostal k odraženému puku. V 56. minutě pak dostal hosty do vedení Chris VandeVelde, ale v 60. minutě využil další přesilovku Brad Marchand a tentýž hráč následně ukončil i prodloužení.

Boston má nyní na osmém místě Západní konference dvoubodový odstup před konkurenty, které vede Florida. Philadelphia je se ztrátou dalších tří bodů jedenáctá.

Výsledky NHL:
Boston - Philadelphia 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 60. a 64. Marchand, 8. Chára - 30. Voráček, 56. VandeVelde. Střely na branku: 37:31. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Marchand, 2. Hamilton (oba Boston), 3. Mason (Philadelphia).
Toronto - St. Louis 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)
Branky: 43. Booth - 15. Schwartz, 17. Oshie, 20. Tarasenko, 32. Butler, 34. Stastny, 51. Backes. Střely na branku: 24:44. Diváci: 19.108. Hvězdy utkání: 1. Tarasenko, 2. Oshie, 3. Lehtera (všichni St. Louis).
Tampa Bay - Dallas 5:4 (2:1, 0:2, 3:1)
Branky: 13. Stralman (Palát), 16. Kučerov (Palát), 44. Killorn, 46. Hedman (Palát), 60. Boyle - 15. a 24. Seguin, 32. a 60. Fiddler. Střely na branku: 28:35. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Palát (Tampa Bay), 2. Seguin (Dallas), 3. Hedman (Tampa Bay).
Florida - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 50. a rozh. nájezd Huberdeau (na první Jágr), 13. Gudbranson, 29. Bjugstad - 25. Tavares, 36. Leddy, 53. Bailey. Michal Neuvirth odchytal za Islanders celý zápas, z 18 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 83,3 procenta. Střely na branku: 18:28. Diváci: 14.474. Hvězdy utkání: 1. Huberdeau (Florida), 2. Tavares (Islanders), 3. Gudbranson (Florida).
San Jose - Vancouver 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 8. M. Karlsson, 12. J. Thornton - 20. a 46. Vrbata, 37. Horvat. Střely na branku: 40:34. Diváci: 17.562. Hvězdy utkání: 1. Vrbata, 2. Läck (oba Vancouver), 3. J. Thornton (San Jose).
Columbus - Colorado 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Iginla, 4. Landeskog, 10. Duchene, 50. Tanguay. Střely na branku: 44:33. Diváci: 16.599. Hvězdy utkání: 1. Varlamov, 2. Barrie, 3. Tanguay (všichni Colorado).
Nashville - Winnipeg 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 31. Ellis - 15. Frolík, 31. Wheeler, 60. Stafford. Střely na branku: 21:26. Diváci: 17.113. Hvězdy utkání: 1. Wheeler, 2. Frolík (oba Winnipeg), 3. Ellis (Nashville).
Arizona - Montreal 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 35. Eller, 60. Gallagher (Plekanec). Střely na branku: 28:35. Diváci: 14.094. Hvězdy utkání: 1. Price, 2. Eller (oba Montreal), 3. Smith (Arizona).
Los Angeles - Pittsburgh 0:1 v prodl.
Branka: 62. Hornqvist. Střely na branku: 31:18. Diváci: 18.487. Hvězdy utkání: 1. Fleury (Pittsburgh), 2. Quick (Los Angeles), 3. Hornqvist (Pittsburgh).
Washington - Buffalo 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Branky: 6. Glencross, 26. Beagle, 30. Ovečkin, 34. Laich, 44. Ward, 58. Johansson - 3. Larsson. Střely na branku: 45:17. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Glencross, 2. Beagle, 3. Green (všichni Washington).