Rubriky:

NHL

Koleno drží dobře, říká zjizvený Hertl. A těší se do Prahy

30. března 2015 11:14 - San Jose/Praha

Na vlastní kůži teď Tomáš Hertl poznal, jak složitá dokáže být druhá sezóna v NHL. Hokejisté San Jose mají na pozici v play off šestibodovou ztrátu, kterou zlikvidují jen zázrakem, jednadvacetiletý útočník Sharks není příliš nadšený ze své produktivity a na obličeji mu přibývají jizvy. Předloni operované koleno ale drží dobře a mistrovství světa v Praze už pomalu volá.

 

Marcio Jose Sanchez, ČTK/AP

Při čtvrtečním zápase s Detroitem vám sešívali ránu na tváři. Oddechl jste si, že to nakonec nemělo vážnější následky?
Naštěstí to nebylo oko, krk ani nic horšího. Zápas jsem dohrál, i když ta rána byla pěkně hluboká, takže pár stehů mám. Ale je to jen další jizva.

Vybavujete si dobře moment, kdy vás brusle švihla do obličeje?
Couture byl na buly, já vletěl do skrumáže a najednou tam vystřelila brusle někoho z Detroitu, i když to nevím přesně, a trefila mě do obličeje. Hned jsem ale poznal, že to bude potřeba zašít, tak jsem jel okamžitě do šatny.

Neradili vám lékaři, abyste zbytek zápasu vynechal?
Ani ne, doktor nic neříkal. Byla teprve druhá třetina, věděl jsem, že se vrátím. Hrát s tím normálně šlo.

Třiadvacet stehů je celkem dost, je to váš ‚rekord'?
Museli mi udělat vnitřní stehy a pak to zašili osmi stehy nahoře. Když jsem v lednu dostal pukem do pusy, tak tam to byla rána skrz na skrz a počtem stehů se to asi vyrovnalo. V téhle sezóně mě šili už potřetí.

Martinu Havlátovi z New Jersey sešívali na začátku sezóny obličej dokonce 55 stehy, přesto říkal, jak je vlastně rád, že nejde o nic vážnějšího, třeba o zranění kolena. S tím asi souhlasíte...
Samozřejmě, znám to z loňska. Koleno je mnohem horší, tady vás jenom zašijí a jedete dál.

Neříkáte si, že letos pohromy přitahujete?
Je to tak, nějak si to víc vybírám. Ale doufám, že si to vyberu tuhle sezónu a pak už to bude dobré.

Potvrdilo se vám, že druhá sezóna je těžší než ta nováčkovská?
Momentálně se už cítím daleko líp než na začátku, ale jde o ty body. Hraje mi to docela dobře, všechno je v pohodě, jenže moje body nejsou takové, jak bych si přál. Je potřeba se s tím poprat. Je to jen na mně, abych se zlepšoval.

Jiří Sekáč, který prožívá svou první sezónu v NHL, si trošku stěžoval, že mu vlastně nevyhovuje, když se kolem něj neustále střídají spoluhráči. Vy jste jich v tomto ročníku vyměnil také docela dost.
Takhle se to v NHL hraje. Ale já neměním jenom spoluhráče, ale měním i posty. Už jsem hrál v útoku všechno: levaso, centra, pravé křídlo. Já se naučím hrát kdekoli. Kdybych náhodou šel někam pryč, tak na to budu připravený.

Kde jste měl nejlepší pocit ze své hry?
Na centru jsem toho moc nenahrál, asi šest zápasů, ale cítil jsem se tam trochu víc jako doma, jelikož jsem to hrával v extralize. Ale nevadí mi ani křídlo. Kdekoli budu, musím předvést ten nejlepší výkon.

Letos vám ale do play off pomůže už jen zázrak. Zavládlo v San Jose velké zklamání, že po dvanácti letech nebudou Sharks bojovat o Stanley Cup?
Sezóna pro nás nebyla ideální. Nehráli jsme tak dobře jako minulý ročník a teď musíme doufat, že se stane něco pomalu nemožného. Ztrácíme šest bodů a ve hře je už jen 12 bodů. Museli bychom všechno vyhrát a ti co jsou před námi naopak dost poztrácet. Pro nás je priorita dohrát základní část s co nejlepšími výsledky. Nesmíme to vzdát, přijdou fanoušci, nejde se na to vykašlat.

Nepanovala u vás v klubu nervozita? Lídr mužstva Joe Thornton se dokonce dostal do slovní přestřelky s generálním manažerem Wilsonem.
Máme s klukama výbornou partu. Všechno bylo v pohodě, i když se nedařilo. Snažili jsme se být pozitivní a drželi jsme pohromadě. Nemám si na co stěžovat.

S několika spoluhráči jste se také objevil ve vánočním hiphopovém videu. Na rap v angličtině jste ale netroufl. Proč? Vždyť jazykově jste se už dost zlepšil.
To si asi netroufnu ještě pár let. Já bych to nedal ani v češtině, spíš jsem si v tom klipu dával záležet na tancování.

Trenér národního týmu Vladimír Růžička už avizoval, že s vámi počítá na šampionát v Praze. Těšíte se?
Určitě bych byl rád, kdybych tam jel, ale máme ještě pár zápasů... Když mi potom pan Růžička zavolá, tak budu moc rád, ale nejdřív musím dodělat povinnosti tady a pak můžu myslet na další věci.

V sezóně jste nevynechal ani jeden zápas, kromě jizev v obličeji jste nepřišel k žádnému vážnějšímu zranění, takže výstupní zdravotní prohlídka by měla proběhnout v pohodě, ne?
Operované koleno drží dobře. Nic většího tam kromě jizev opravdu nebylo.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..