Hašek vychytal vítězství v Buffalu, Lang dal dva góly

BUFFALO

Český gólman Dominik Hašek dovedl třiadvaceti úspěšnými zásahy hokejisty Ottawy k vítězství na ledě Buffala 5:2 ve středečních přípravných zápasech před zámořskou NHL. Čtyřicetiletý šestinásobný držitel Vezina Trophy pro nejlepšího brankáře ligy strávil v Buffalu největší část své zámořské kariéry, kdysi zde odehrál devět sezón.

Podle zámořských komentářů předvedl Hašek solidní výkon, v letošních třech duelech lovil puk ze své branky pouze čtyřikrát. "Nemyslím, že jsem měl dneska zvláštní motivaci," řekl po zápasu Hašek, jenž hrál od svého odchodu v Buffalu podruhé. "Je to mé první vítězství tady, ale je to pořád jen příprava," pravil gólman, jenž si připsal i dvě trestné minuty za zdržování.

Detroit doma deklasoval Columbus 9:0, na čemž se dvěma góly v rozmezí tří minut a osmi sekund v první třetině podílel český útočník Robert Lang. Po inkasovaných šesti brankách z 26 střel opustil branku hostů Marc Denis. Nulu Detroitu vychytal osmnácti úspěšnými zásahy Manny Legace.

Buffalo - Ottawa 2:5 (0:1, 1:3, 1:1)
Branky: 27. Briere, 55. Dumont - 3. Chára, 24. Martins, 32. Neil, 40. Volčenkov, 60. Phillips. Střely na branku: 25:31. Diváci: 15.779.
Detroit - Columbus 9:0 (4:0, 3:0, 2:0)
Branky: 9. a 13. Lang, 5. Lidström, 18. Quincey, 22. Cleary, 26. Murray, 38. Schneider, 42. Franzen, 44. Holmström. Střely na branku: 34:18. Diváci: 14.981.
Dallas - St. Louis 5:4 v prodl. (0:1, 3:3, 1:0 - 1:0)
Branky: - 24. a 32. Guerin (na druhou Škoula), 37. Lessard, 42. Hagos, 65. Jokinen - 1. Hoggan, 27. Hemingway, 33. Roach, 38. Wideman. Střely na branku: 31:26. Diváci: 15.802.
Calgary - Edmonton 5:0 (0:0, 1:0, 4:0)
Branky: 39. a 41. Simon (na první Hamrlík), 29. Yelle, 38. Donovan, 42. Simon. Střely na branku: 27:19. Diváci: 17.439.
Anaheim - Vancouver 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branka: 18. Selänne - 4. Näslund, 41. Mccarthy, 45. Kesler. Střely na branku: 27:23. Diváci: 9268.
Phoenix - San Jose 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 39. Primeau. Střely na branku: 25:26. Diváci: 10.097.
Montreal - Boston 2:5 (0:1, 2:0, 0:4)
Branky: 22. Ribeiro, 35. Ryder - 17. Leahy, 41. Boyes, 47. Walter, 50. Fitzgerald, 54. Bergeron. Střely na branku: 41:29.