St. Louis - Vancouver 1:4Češi řádili v NHL. Vrbata, Hudler a Palát byli hvězdami zápasů

New York

Skvělý večer zažili čeští hokejisté v zámořské NHL. Radim Vrbata (1+1) se stal hlavní hvězdou zápasu při výhře Vancouveru 4:1 nad St. Louis, za nějž dal jediný gól obránce Zbyněk Michálek. Druhou hvězdou utkání byl po vítězství Calgary nad Dallasem 5:3 vyhlášen Jiří Hudler (1+1). Dvěma asistencemi pomohl k výhře Tampy nad Montrealem Ondřej Palát a i on se stal druhou hvězdou duelu.

Útočník Vancouveru Canucks Radim Vrbata skóruje proti St. Louis.

Vrbata zaznamenal svůj 31. gól sezóny, když střelou do protipohybu gólmana výborně zakončil rychlý protiútok dva na jednoho ve třetí třetině a jeho trefa na 3:1 definitivně zlomila odpor St. Louis. „Radim je prostě neuvěřitelný. Soupeř nás v tu chvíli tlačil a on pro nás vstřelil mimořádně důležitý gól. Kdybychom místo toho inkasovali, zápas by se vyvíjel úplně jinak. To on to pro nás urval," chválil svoji oporu kouč Vancouveru Willie Desjardins.

V dresu Blues zaznamenal nechytatelnou ranou od modré čáry jediný gól obránce Zbyněk Michálek. Vyrovnal jím na 1:1, ale to bylo od domácích, kteří prohráli pošesté z devíti zápasů na svém ledě, vše.

„Musíme se podívat do zrcadla a začít hrát jako tým. Teď to vypadá, že si každý dělá, co chce. Potřebujeme se dostat na jednu vlnu, hrát jeden za druhého. Teď to zkrátka není dobré. V téhle fázi sezóny chcete obzvlášť předvádět dobrou hru, abyste získal sebevědomí do play off. Jenže my děláme přesný opak. Musíme se dát dohromady," burcoval svůj tým Michálek.

Hudler načal trhák Calgary

Vyrovnaný stav po jeho trefě ve druhé třetině vydržel jen půl minuty. Canucks poslal znovu do vedení po odražené střele Nick Bonino, u jehož trefy asistoval i Vrbata. Na 4:1 pak v závěru upravil do prázdné brány Alexandre Burrows.

Vancouver tak okupuje v Západní konferenci šesté místo s dvoubodovým náskokem na Calgary, které zvítězilo v Dallasu. Jiří Hudler měl velký podíl na rozhodujícím trháku ve druhé třetině, kdy Flames dali v rozmezí sedmi minut tři góly a otočili z 1:2 na 4:2.

Hudler svým 29. gólem sezóny nejprve srovnal na 2:2, když s trochou štěstí doklepl odražený puk do brány. Následně se asistencí podílel na brance Johnnyho Gaudreaua na 4:2. Calgary má nyní na první nepostupový celek Los Angeles náskok tří bodů, Dallas teď naopak ztrácí na play off šest bodů.

Souboj o čelo Atlantické divize zvládla i díky dvěma asistencím Ondřeje Paláta lépe Tampa, která porazila Montreal 5:3 a na Canadiens ztrácí jediný bod. Hlavním hrdinou Lightning byl dvaadvacetiletý Rus Vladislav Namestnikov, jenž zaznamenal dvě branky a jednu asistenci. Na jeden gól Montrealu přihrával Tomáš Plekanec.

Výsledky NHL
Montreal - Tampa Bay 3:5 (0:0, 1:3, 2:2)
Branky: 25. Pacioretty (Plekanec), 41. Petry, 57. Subban - 22. a 47. Naměstnikov (na druhou Palát), 25. Drouin, 39. Kučerov (Palát), 60. Stralman. Střely na branku: 28:44. Diváci: 21.286. Hvězdy utkání: 1. Naměstnikov, 2. Palát (oba Tampa Bay), 3. Petry (Montreal).
St. Louis - Vancouver 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 33. Z. Michálek - 24. Matthias, 34. Bonino (Vrbata), 48. Vrbata, 59. Burrows. Střely na branku: 24:22. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Vrbata, 2. Bonino, 3. Tanev (všichni Vancouver).
Arizona - Buffalo 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: 2. Murphy - 25. a 34. Meszároš, 59. Gionta, 60. Ristolainen. Střely na branku: 29:36. Diváci: 13.612. Hvězdy utkání: 1. Meszároš, 2. Lindbäck (oba Buffalo), 3. Murphy (Arizona).
Dallas - Calgary 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)
Branky: 1. Spezza, 20. Seguin, 44. Demers - 10. Wideman, 30. Hudler, 33. Diaz, 37. Gaudreau (Hudler), 60. Backlund. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17.898. Hvězdy utkání: 1. Gaudreau, 2. Hudler (oba Calgary), 3. Spezza (Dallas).
Colorado - Edmonton 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 14. O'Reilly - 5. Davidson, 36. Schultz, 58. Nikitin, 59. Hall. Střely na branku: 30:36. Diváci: 15.493. Hvězdy utkání: 1. Bachman (Edmonton), 2. O'Reilly (Colorado), 3. Schultz (Edmonton).
Chicago - Los Angeles 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 6. Bickell, 22. Keith, 23. Hjalmarsson, 54. Marián Hossa - 20. Muzzin. Střely na branku: 40:32. Diváci: 21.848. Hvězdy utkání: 1. Keith, 2. Oduya, 3. Saad (všichni Chicago).