Minnesota - Winnipeg 0:2Famózní Pavelec táhne Jets do play off. Hertl bude volný pro MS

New York

Brankář Ondřej Pavelec má v závěru základní části NHL vynikající formu. V noci na úterý předvedl další parádní výkon, když dovedl Winnipeg k výhře 2:0 v Minnesotě. Jets se v Západní konferenci probojovali do elitní osmičky zaručující start v play off. Tento výsledek zároveň znamená, že naději na účast ve vyřazovací části definitivně ztratili hokejisté Dallasu a San Jose.

Útočník Winnipegu Drew Stafford (druhý zleva) gratuluje po utkání v Minnesotě brankáři Ondřeji Pavelcovi k vychytané nule.

Pavelec kryl v hale Excel Energy Center všech 32 střel soupeře a těšil se z třetího čistého konta v sezóně. Minnesota si mohla v případě vítězství definitivně pojistit boje v play off, jenže vstup do zápasu se jí nevydařil. Ve 4. minutě obdržel dvouminutový trest za hrubost Stuart, Wheeler v přesilovce hledal u tyče volného spoluhráče, jeho přihrávku ovšem nešťastně srazil bruslí za záda gólmana Dubnyka obránce Scandella.

Jets v první třetině přestříleli Wild v poměru 16:9, druhého zásahu se ale dočkali až v druhém dějství. Ve 34. minutě si Stafford našel odražený puk a propasíroval jej do sítě. Domácí se v závěrečné části snažili vynutit si minimálně prodloužení, výtečný Pavelec jim ale žádný zvrat nedovolil. Český brankář byl zvolen první hvězdou střetnutí. Jets zvítězili v sedmém z posledních deseti utkání, před aktuálně devátými Králi z Los Angeles mají jednobodový náskok.

Triumf Winnipegu rozesmutnil hráče San Jose a Dallasu, kteří ztratili šanci na osmou příčku. Tomáš Hertl, pokud projde zdravotní prohlídkou, by tak mohl posílit českou reprezentaci na nadcházejícím mistrovství světa. Kouč Vladimír Růžička nedávno přiznal, že je s jednadvacetiletým forvardem Žraloků předběžně domluven.

Vzájemný duel mezi San Jose a Dallasem nakonec ovládli Stars 5:1. Jamie Benn přispěl k výhře dvěma góly a jednou asistencí, byl vyhlášen první hvězdou zápasu a na čtvrtém místě tabulky produktivity NHL vystřídal Jakuba Voráčka z Philadelphie.

Vrbata neproměnil nájezd

V dalším souboji o play off vydolovali důležité dva body hokejisté Vancouveru. Před vlastními diváky zdolali Los Angeles 2:1 po samostatných nájezdech. Kings drželi těsné vedení až do 50. minuty, kdy srovnal Daniel Sedin. Prodloužení vítěze neurčilo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich zkusil štěstí ve druhé sérii i Radim Vrbata, jenže na gólmana Quicka nevyzrál. Českého křídelníka to ale mrzet nemuselo, ve třetí sérii totiž rozhodl o triumfu Canucks Higgins.

Napínavý souboj o poslední postupová místa v Západní konferenci se tak ještě více vyhrotil. Aktuálně drží třetí místo v Pacifické divizi s 93 body tým Calgary, stejný zisk mají i obhájci titulu z Los Angeles. V jejich neprospěch však hovoří nižší počet vítězství (37:39).

NHL:
Buffalo - Carolina 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)
Branky: 6. Grigorenko, 16. Gionta, 22. Larsson, 37. Ennis - 39. Dwyer, 43. Sjomin, 55. E. Staal. Střely na branku: 25:52. Diváci: 19 070. Hvězdy utkání: 1. Ennis, 2. Gionta, 3. Lindbäck (všichni Buffalo).
NY Rangers - Columbus 4:3 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 60. a 65. Stepan, 6. St. Louis, 21. Girardi - 18. Calvert, 35. Daňo, 49. Dubinsky. Střely na branku: 42:32. Diváci: 18 006. Hvězdy utkání: 1. Stepan, 2. Lundqvist, 3. Kreider (všichni Rangers).
Minnesota - Winnipeg 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 5. Wheeler, 34. Stafford. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 32 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 32:34. Diváci: 19 010. Hvězdy utkání: 1. Pavelec, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Pominville (Minnesota).
San Jose - Dallas 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)
Branky: 34. J. Thornton - 28. a 56. Jamie Benn, 1. Sceviour, 18. Eaves, 59. Garbutt. Střely na branku: 24:25. Diváci: 17 562. Hvězdy utkání: 1. Jamie Benn, 2. Spezza (oba Dallas), 3. J. Thornton (San Jose).
Vancouver - Los Angeles 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 50. D. Sedin, rozh. nájezd Higgins - 2. King. Střely na branku: 38:37. Diváci: 18 870. Hvězdy utkání: 1. Läck (Vancouver), 2. Quick (Los Angeles), 3. H. Sedin (Vancouver).