Jágrův hattrick nestačil, Rangers prohráli reprízu derby

NEW YORK

Jaromír Jágr chytil v zámořské NHL střelecký apetit. Ve čtvrteční repríze středečního derby s Islanders český útočník zaznamenal dokonce hattrick, ani to ale nestačilo na to, aby Rangers složili úspěšný reparát za den starou porážku. Ostrované na domácím ledě zvítězili těsně 5:4, na všech gólech hostů se podíleli čeští hokejisté.

Rangers měli svému rivalovi z New Yorku co vracet, na hřišti soupeře se představili jen den poté, co prohráli doma po samostatných nájezdech. Islanders se ale ve středu podařilo po deseti neúspěšných pokusech vyhrát derby najít na soupeře recept a už úvod čtvrtečního zápasu podle toho vypadal.

Časomíra totiž ukazovala teprve 2:47, a brankář Rangers Kevin Weekes lovil už potřetí puk ze sítě. Brankostroj Islanders se ale naštěstí pro hostující tým zastavil a ještě do přestávky snížil dvěma trefami v rozmezí 55 sekund Jágr. "Začátek byl horor. Zápas ještě nezačal a my už museli dohánět tříbrankovou ztrátu. Jediná pozitivní věc byla, že jsme na to měli víc jak 55 minut," poznamenal po utkání český útočník. Na obou Jágrových gólech se podílel Martin Straka, u první branky byl i Martin Ručinský.

Vstup do druhé části vyšel opět lépe Islanders, když se necelé dvě minuty po úvodním vhazování trefil v oslabení Asham. Rangers však o chvíli později opět prohrávali jen o gól zásluhou Ručinského.

Domácí ale potvrdili povedené začátky třetin i v závěrečném dějství, kdy v čase 40:51 využil přesilovku Parrish. Jágr pak stačil ještě pět minut před koncem zkompletovat v početní výhodě hattrick, při jeho třetí brance tentokrát asistovali Marek Malík s Michalem Rozsívalem, po bodu se ale hosté už natahovali marně.

Jágrovi se podařilo ukořistit první hattrick v dresu Rangers, naposled byl podobně úspěšný ještě ve Washingtonu v únoru 2003. Český forvard momentálně vede se 14 body tabulku produktivity a současně je s 10 góly nejlepším střelcem soutěže.

Tampa rozstřílela Atlantu

Na debaklu Atlanty v utkání s Tampou Bay se podílel brankou a asistencí Václav Prospal. Lightning rozstříleli domácí tým 6:0 a Trashers tak pohráli čtvrté utkání v řadě s hrozivým skóre 2:22. Asistenci na Prospalově brance si připsal obránce Pavel Kubina.

Další z povedených večerů má za sebou gólman Nashvillu Tomáš Vokoun, který letos už potřetí vychytal rozhodující samostatné nájezdy a výraznou měrou tak pomohl k šestému vítězství Predators v nové sezóně. Tentokrát nad St. Louis v poměru 3:2.  U první branky St. Louis asistoval Petr Čajánek.

Body ve čtvrtek sbírali i další čeští hokejisté. Stejnou měrou jako Prospal v Atlantě přispěl k vítězství Buffala na ledě Bostonu Aleš Kotalík. Florida zase porazila doma Washington 3:2, u poslední branky domácích byl obránce Lukáš Krajíček.

Bek Caroliny František Kaberle pomohl asistencí na ledě Toronta, jeho tým ale nakonec prohrál 5:4 v prodloužení. Větší radost mohl mít obránce Calgary Roman Hamrlík, který se podílel na porážce Edmontonu. Zarmouceni naopak odcházeli z kluziště ve Vancouveru Petr Nedvěd a Zdeněk Michálek, jejichž Phoenix prohrál 1:3.

Boston - Buffalo 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 17. a 55. Samsonov, 21. Axelsson - 15. Briere, 34. Connolly (Kotalík), 43. Dumont, 54. Kotalík. Zásahy brankářů: Toivonen 37/33 - Miller 32/29.
NY Islanders - NY Rangers 5:4 (3:2, 1:1, 1:1)
Branky: 3. a 41. Parrish, 2. Šatan, 2. Blake, 22. Asham - 20., 20. a 55. Jágr (na první a druhou Straka, na druhou Ručinský, na třetí Malík a Rozsíval), 23. Ručinský. Zásahy brankářů: DiPietro 30/26 - Weekes 21/16.
Atlanta - Tampa Bay 0:6 (0:4, 0:1, 0:1)
Branky: 5. a 14. Modin, 2. St. Louis, 12. Fedotěnko (Prospal), 38. Prospal (Kubina), 55. Lecavalier. Zásahy brankářů: Garnett 7/4, Berkhoel 29/26.
Florida - Washington 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 7. Stewart, 33. Kolník, 37. Van Ryn (Krajíček) - 2. a 58. Ovečkin. Zásahy brankářů: Luongo 31/29 - 49/46.
Toronto - Carolina 5:4 pp (2:1, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 9. Tucker, 12. Steen, 37. Stajan, 45. Lindros, 65. Klee - 13. Tverdovskij, 29. Brind'Amour (F. Kaberle), 48. Cole, 58. Stillman. Zásahy brankářů: Belfour 32/28 - Ward 23/18.
Pittsburgh - New Jersey 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)
Branky: 29. Tarnström, 29. Lemieux, 49. Jackman - 37. a 42. Gionta, 11. Pandolfo, 19. Gomez, 30. Malachov, 43. Mogilnyj. Zásahy brankářů: Thibault 29/23, Caron 7/7 - Brodeur 33/30.
Nashville - St. Louis 3:2 po sam. náj. (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 16. Hamhuis, 43. Stevenson, rozhodující sam. nájezd Sullivan - 19. Brewer (Čajánek), 29. McAmmond. Zásahy brankářů: Vokoun 31/29 - Lalime 29/27.
Dallas - Los Angeles 2:7 (1:3, 1:4, 0:0)
Branky: 3. Modano, 49. Boucher - 3. Višňovský, 5. Demitra, 9. Frolov, 29. Brown, 35. Conroy, 39. Robitaille, 40. Parros. Zásahy brankářů: Turco 7/4, Hedberg 21/17 - Labarbera 30/28.
Calgary - Edmonton 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 29. a 56. Kobasew, 28. Reinprecht (Hamrlík) - 17. Moreau. Zásahy brankářů: Kiprusoff 29/28 - Markkanen 22/19.
Vancouver - Phoenix 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky: 8. Jovanovski, 32. Baumgartner, 45. Cooke - 23. Bellard (Nedvěd), 34. Sanderson (Z. Michálek). Zásahy brankářů: Cloutier 24/22 - Joseph 38/35.
1. Vancouver861129:2313
2. Minnesota741227:149