Vokoun pomohl Nashvillu k výhře nad San José

NEW YORK

Brankář Tomáš Vokoun pomohl dalším výborným výkonem hokejistům Nashvillu k výhře 2:1 nad San Jose, a jeho tým tak vyhrál i sedmé utkání v nové sezoně NHL. Vokoun si připsal 37 úspěšných zákroků. Bez ztráty bodu je v soutěži vedle Nashvillu už pouze Ottawa, jejíž zápas na Floridě byl kvůli hurikánu Wilma přeložen ze soboty na 5. prosince.

Predators na začátku druhé třetiny prohrávali po brance Cheechooa, v přesilovce však vyrovnal Perreault a vítěznou trefu zařídil Hartnell. Vokouna v závěru trefil puk do krku, český gólman však zápas i přes bolest dochytal. "Nikdy jsem takovou ránu do krku nedostal. Bylo to opravdu děsivé," řekl Vokoun po utkání zámořským novinářům.

Kouč Nashvillu Barry Trotz se rozplýval nad jeho výkonem. "Vyhráli jsme proto, že nám chytal Tomáš Vokoun. Byl naprosto výjimečný v poslední minutě a půl. Tomáš je hlavním strůjcem našeho vítězství," uvedl Trotz.

Rangers nevyšly přesilovky

Buffalo drží úspěšnou sérii na domácím ledě, když ve čtyřech utkáních čtyřikrát zvítězilo. V sobotu zdolalo 3:1 New York Rangers. Na straně vítězů se gólově prosadil Aleš Kotalík. Jaromír Jágr přihrál na jedinou branku Rangers a bodoval v sedmém utkání po sobě.

Největším problémem hostů byly přesilové hry. Z pěti početních výhod nevyužili ani jednu, zatímco Buffalo proměnilo dvě. "Porazili jsme se sami. Hloupá vyloučení nás poslala dolů," zlobil se kouč Rangers Tom Renney.

Kaberle skóroval proti Philadelphii

Obránce Toronta Tomáš Kaberle se konečně dočkal gólu, když v utkání proti Philadelphii otevřel skóre. Hráči Maple Leafs však v zápase vedli jen necelé tři minuty. Hosté zvítězili 5:2 i díky gólu a asistenci slovenského útočníka Branka Radivojeviče.

Útočník Detroitu Jason Williams by možná chtěl co nejčastěji hrát na ledě Columbusu. Za poslední dvě utkání proti Blue Jackets skóroval hned pětkrát a v sobotu hattrickem už v první třetině rozhodl o vítězství Red Wings 6:0. Na první gól mu nahrál Robert Lang.

V Atlantě zářili Slováci

V souboji Atlanty s New Jersey byli vidět slovenští hráči. Marián Hossa po nahrávce Patrika Štefana vstřelil jednu branku a Ronald Petrovický se trefil dvakrát. Thrashers nakonec vyhráli 4:3 a první vítězství v kariéře vychytal při druhém startu v NHL nováček Adam Berkhoel, jenž dostal šanci při zranění prvních dvou brankářů týmu.

Ani na osmý pokus se nepovedlo vyhrát Pittsburghu, který prožívá nejhorší začátek sezony v historii. V sobotu podlehl 3:6 Bostonu, jehož hráči dali ve druhé třetině čtyři góly z přesilovek. První hráč letošního draftu Sidney Crosby díky dvěma asistencím bodoval už v sedmém utkání, ale opět to nestačilo. "Už chci prostě vyhrát, nic víc. Zajímají mě body našeho týmu," řekl obdivovaný talent.

Boston - Pittsburgh 6:3 (1:1, 4:0, 1:2)
Branky: 7. a 25. Scatchard, 29. a 57. Thornton, 27. Samsonov, 34. G. Murray - 19. Gončar, 49. Malone, 54. Orpik. Zásahy brankářů: Raycroft 21/3 - Thibault 47/6. Diváci: 17.565.
Toronto - Philadelphia 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Branky: 11. T. Kaberle, 42. Lindros - 14. Desjardins, 38. M. Richards, 44. Knuble, 47. Brashear, 56. Radivojevič. Zásahy brankářů: Belfour 32/5 - 24/2. Diváci: 19.391.
Montreal - New York Islanders 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 9. Koivu, 14. Kovaljov, 54. Higgins (Bulis), 59. Begin (Bonk) - 18. a 39. Šatan, 58. Jašin. Zásahy brankářů: Theodore 22/3 - DiPietro 32/4. Diváci: 21.200.
Washington - Carolina 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 28. Stillman (F. Kaberle), 39. Cullen, 40. Brind'Amour, 44. Whitney. Zásahy brankářů: Kölzig 41/4 - Gerber 17, Ward 1. Diváci: 13.374.
Atlanta - New Jersey 4:3 (0:1, 1:0, 3:2)
Branky: 48. a 54. Petrovický, 22. Marián Hossa (Štefan), 53. Savard (Holík) - 7. a 48. Madden, 42. Brylin. Zásahy brankářů: Berkhoel 35/3 - Brodeur 28/4. Diváci: 16.510.
Columbus - Detroit 0:6 (0:4, 0:0, 0:2)
Branky: 6., 11. a 16. Williams (na první Lang), 6. Franzen, 48. Zetterberg, 55. Dacjuk. Zásahy brankářů: Denis 17/4, Prusek 19/2 - Legace 17.  Diváci: 18.136.
Buffalo - New York Rangers 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 21. Briere, 29. Fitzpatrick, 57. Kotalík - 14. Nylander (Jágr). Zásahy brankářů: Miller 23/1 - Lundqvist 31/3. Diváci: 16.346.
St. Louis - Minnesota 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Branky: 18. Sillinger (Čajánek), 22. M. Rycroft - 28. Rolston, 39. Zjuzin, 45. Chouinard. Zásahy brankářů: Lalime 31/3 - Fernandez 40/2. Diváci: 13.903.
Nashville - San Jose 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 28. Perrault, 52. Hartnell - 24. Cheechoo. Zásahy brankářů: Vokoun 38/1 - Toskala 30/2. Diváci: 12.668.
Dallas - Calgary 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 17. Arnott, 56. Morrow - 3. Amonte (Hamrlík). Zásahy brankářů: Turco 30/1 - Kiprusoff 23/2. Diváci: 18.357.
Vancouver - Colorado 6:4 (2:0, 1:1, 3:3)
Branky: 37. a 53. D. Sedin, 17. Allen, 19. Jovanovski, 46. Morrison, 60. Linden - 26. Laaksonen, 58. May, 58. Brisebois (Hejduk), 59. Tanguay. Zásahy brankářů: Cloutier 32/4 - Budaj 22/5. Diváci: 18.630.