Jágrův gól na výhru proti Montrealu nestačil

NEW YORK

Hokejisté Montrealu se otřepali ze sobotní prohry s New York Rangers na domácím ledě a stejnému soupeři porážku vrátili tentokrát na jeho kluzišti. Zatímco před pár dny se v Montrealu radovali z výhry 5:2 Rangers, odveta v New Yorku skončila lépe pro Canadiens. Hráči kanadského týmu vyhráli 4:1, když všechny branky padly až v poslední třetině.

Jedinou brankovou trefu New York Rangers zařídil Jaromír Jágr po přihrávce Martina Straky, více ale domácím brankář Montrealu Jose Theodore nedovolil. "V tom posledním zápase jsme nepodali moc dobrý výkon. Dnešní výsledek je snad výzvou, že můžeme hrát lépe," řekl po zápase kanadský gólman.

"Dnešní zápas byl především o trpělivosti. Byli jsme lepším týmem a herní převahu jsme nakonec v poslední třetině dokázali proměnit  v góly," radoval se trenér Montrealu Claude Julien. Jeho tým se poprvé prosadil na začátku třetí části, kdy využil přesilovou hru Saku Koivu.

Jágr prodloužil bodovou sérii

Při početní výhodě pěti proti třem pak v padesáté minutě vyrovnal Jágr po tvrdé střele z prostoru mezi kruhy. Český útočník tak prodloužil svou sérii na deset zápasů, ve kterých dokázal do statistik nasbírat alespoň jeden kanadský bod.

Stačilo ale pouhých pár vteřin, aby Montreal znovu dostal do vedení Begin. Tři minuty před koncem pak zvýšil na dvoubrankový náskok Kovaljov a Sundström v závěru po asistenci Jana Bulise upravil střelou do prázdné branky na konečných 4:1 pro Montreal.

Roberts se předvedl v Torontu gólem po 26 vteřinách

Ve druhém utkání porazilo Toronto Floridu jen těsně 2:1, vítěznou branku vstřelil deset minut před koncem ruský útočník Alexej Ponikarovskij. Jako první ale v Torontu otevřel skóre bývalý útočník Maple Leafs Gary Roberts, který domácího brankáře Belfoura překonal už po 26 vteřinách od začátku zápasu.

V šesté minutě ale v přesilové hře vyrovnal Darcy Tucker a poté sehrály oba celky dlouho vyrovnanou partii. Rozhodující gól nakonec padl až v 50. minutě, kdy střelu Ponikarovského nešťastně tečoval padající obránce hostí Van Ryn přímo mezi betony floridského gólmana McLennana.

Statistika zápasů NHL:
New York Rangers - Montreal 1:4 (0:0, 0:0, 1:4)
Branky: 50. Jágr (Straka) - 41. Koivu, 51. Begin, 57. Kovaljov, 60. Sundström (Bulis). Zásahy brankářů: Lundqvist 30/3 - Theodore 24/1. Diváci: 17.697.
Toronto - Florida 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 6. Tucker, 50. Ponikarovskij - 1. Roberts. Zásahy brankářů: Belfour 32/1 - McLennan 24/2. Diváci: 19.143.
1. Vancouver1282243:3818
2. Minnesota1262437:2614