Prospalův gól šampióny NHL nezachránil

Ani gól českého reprezentanta Václava Prospala nepomohl k vítězství Tampy Bay v Montrealu. Nejlepší celek Východní konference porazil obhájce titulu 3:2. Dvaatřiceti zákroky výhru jistil výborný José Theodore, vítězný gól zařídil Slovák Richard Zedník. Pro Lightning je čtvrtá prohra v řadě nejhorší sérií od roku 2003. Gól vstřelil i Filip Kuba, jeho Minnesota ale prohrála s Phoenixem 2:4.

Kojoti využili slabého dne brankáře Wild Dwaynea Rolosona, který za svá záda pustil tři z prvních šesti střel.

K poctivé defenzivní práci se vrátili Ostrované z New Yorku a slavili vítězství na ledě New Jersey. Islanders v posledních dvou zápasech inkasovali 11 branek, tentokrát se soupeř prosadil jen jednou, zatímco Isles uspěli čtyřikrát. Jen na lavičce Devils seděl kdysi uznávaný kanonýr Alexander Mogilnyj.

Sérii pěti porážek v řadě (z toho tří v prodloužení) zastavili hráči Nashvillu. Predátoři i díky 31 zákrokům Tomáše Vokouna vyhráli 3:2 nad Edmontonem, když všechny své góly vsítili v poslední třetině. První gól Nashvillu vstřelil Martin Erat.

Turgeon slavil pětistovku

Velký důvod k oslavě měl útočník Colorada Pierre Turgeon. Zkušený forvard ve své 18. sezóně v NHL dosáhl mety 500 vstřelených gólů, což se mu povedlo jako celkově 34. hráči v soutěži. Dva góly Avalanche při výhře 5:2 nad San Jose vstřelil Alex Tanguay.

Daří se Philadelphii, která vyhrála čtvrtý zápas v řadě, i když to na vítězství nevypadlo. Ještě tři a půl minuty před koncem Letci prohrávali o dvě branky, pak ale Gagne a Pitkanen srovnali. Gól finského obránce přišel 23 sekund před vypršením řádné hrací doby, Pitkanen navíc rozhodl dalším gólem v prodloužení.

Ani dva góly nováčka Alexandra Ovečkina nepomohly Washingtonu k výhře nad Torontem. Capitals už vedli o dvě branky, Maple Leafs ale dokázali skóre čtyřmi góly v závěrečné třetině otočit.

Philadelphia - Boston 4:3 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 1:0)
Branky: 60. a 62. Pitkänen, 20. Knuble, 57. Gagne - 39. McEachern (Šlégr), 41. Samsonov, 56. Thornton. Střely na branku: 36:30. Diváci: 19 587
Toronto - Washington 6:4 (0:2, 2:0, 4:2)
Branky: 29. Kilger, 31. O'Neill (T. Kaberle), 46. Ponikarovskij, 47. McCabe, 48. Sundin, 55. Colaiacovo - 16. a 50. Ovečkin, 11. Clymer, 56. Pettinger. Střely na branku: 32:30. Diváci: 19 421.
Montreal - Tampa Bay 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 11. Markov, 47. Rivet, 50. Zedník - 4. Taylor, 34. Prospal. Střely na branku: 19:34. Diváci: 21 273.
New Jersey - New York Islanders 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 28. Malachov - 3. Weinhandl, 12. Bates, 38. Kvaša, 59. Blake. Střely na branku: 26:20. Diváci: 11 649.
Nashville - Edmonton 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 44. Erat, 59. Timmonen, 60. Hartnell - 30. Stoll, 60. Smyth. V brance Nashvillu odchytal celé utkání Tomáš Vokoun, chytil 31 střel a procentuální úspěšnost zásahů měl 93,9 procenta. Střely na branku: 27:33. Diváci: 11 748.
Minnesota - Phoenix 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Branky: 25. Tjärnqvist, 24. Kuba - 14. a 58. Comrie, 2. Lehoux, 12. Leclerc. Střely na branku: 28:18. Diváci: 18 568.
Colorado - San Jose 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)
Branky: 3. a 53. Tanguay, 2. Liles, 29. Svatoš, 50. Turgeon - 23. Preissing, 36. Cheechoo. Střely na branku: 23:33. Diváci: 18 007.
3. Calgary1782739:4418
4. Minnesota1782746:3918