Jágrův gól Rangers body nepřinesl

NEW YORK

Ani osmnáctá branka českého útočníka Jaromíra Jágra v sezóně nepomohla Jezdcům z New Yorku k bodovému zisku v utkání v Torontu. Rangers prohráli 1:2, na obě přesilovkové branky domácího beka McCabea přihrával Tomáš Kaberle. Pětatřiceti zákroky pomohl k výhře Nashvillu nad Los Angeles další mistr světa z Vídně Tomáš Vokoun.

Toronto je s 25% využitím přesilovek nejnebezpečnější celek soutěže a Rangers se o tom přesvědčili. Navíc 17 bodů McCabea v početní výhodě nemá konkurenci. Jágrův gól připravil několika rychlými kličkami za brankou Švéd Michael Nylander, který českého forvarda našel neobsazeného mezi kruhy a Jágr rychlým příklepem vyrovnal na průběžných 1:1.

Asistenci si na gólu připsal i Martin Straka, který šest minut před koncem neproměnil sólový nájezd po uvolnění Jágrem. Straka trefil po bekhendové kličce levou tyčkou Belfourovy branky.

Další body v souboji o nováčka roku se Sidney Crosbym nasbíral Alexander Ovečkin z Washingtonu. Mladý ruský hráč nejprve vyrovnal 75 sekund před vypršením základní hrací doby a v samostatných nájezdech zařídil výhru Capitals 4:3. Ovečkin je nejlepším hráčem NHL v samostatných nájezdech, proměnil všechny své tři pokusy.

Přesilovky pomohly Nashvillu k výhře 3:2 nad Los Angeles. Predátoři zahájili sezónu osmnácti neúspěšnými přesilovkami, v posledních třech utkáních ale proměnili osm z 22 nabídnutých příležitostí. Paul Kariya a Kimmo Timonen uspěli v početní výhodě, pětatřiceti zákroky jistil výhru brankář Tomáš Vokoun. Český gólman podržel svůj tým hlavně ve druhé třetině, kdy zlikvidoval 22 střel Králů.

Hašek Ottawě k výhře nepomohl

Jen tři zápasy v sezóně prohrála Ottawa, z toho ji ale dvakrát porazila Carolina. V brance Hurikánů znovu čaroval Martin Gerber, který si připsal 35 zákroků. Carolině se v poslední době velice daří, vyhrála devět z poslední desítky zápasů. V brance Ottawy si připsal Dominik Hašek 17 zákroků. Jediný gól Senators vstřelil kapitán Daniel Alfredsson, pro kterého to byl 600. bod kariéry.

Trápí se Florida, která prohrála v Montrealu 3:4 po prodloužení. Pro Pantery to byla devátá porážka v řadě. Montreal vedl už 3:0 a směřoval k pohodlné výhře. Campbell, Jokinen a Weiss ale zápas ve třetí třetině vyrovnali a ztlumili nadšení vyprodaného hlediště v Montrealu. Čtyři sekundy před koncem nastavení ale Fin Saku Koivu druhým gólem v utkání spustil domácí oslavy.

Po jedenácti neúspěšných pokusech dokázali hráči Buffala porazit New Jersey, když zvítězili 4:1. Naposledy Ďáblové se Sabres prohráli v lednu 2002. Gólem a asistencí se na výhře Buffala podíleli Chris Drury a J.P. Dumont, za New Jersey se trefil jen centr Scott Gomez.

Buffalo - New Jersey 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 10. Dumont (Kotalík), 28. B. Campbell, 49. Drury, 59. Briere - 7. Gomez. Střely na branku: 24:22. Diváci: 13 022.
Washington - Tampa Bay 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 59. a roz. sam. nájezd Ovečkin, 39. Clymer, 50. Muir - 25. a 47. Modin (na první Kubina), 27. Fedotěnko (Prospal). Střely na branku: 33:30. Diváci: 11 173.
Toronto - New York Rangers 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 19. a 44. McCabe (na obě T. Kaberle) - 27. Jágr (Straka). Střely na branku: 24:28. Diváci: 19 442.
Montreal - Florida 4:3 po prodl. (2:0, 1:0, 0:3 - 1:0)
Branky: 33. a 65. Koivu, 12. Zedník (Plekanec), 14. Begin - 43. G. Campbell, 44. O. Jokinen, 56. Weiss. Střely na branku: 46:30. Diváci: 21 273.
Ottawa - Carolina 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 44. Alfredsson - 21. Whitney (F. Kaberle), 40. Commodore. Dominik Hašek odchytal v brance Ottawy celé utkání, kryl 17 střel a úspěšnost zásahů měl 89 procent. Střely na branku: 36:19. Diváci: 19 544.
Nashville - Los Angeles 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 15. Kariya, 20. Timonen (Erat), 52. Hall - 4. Belanger, 29. Cowan. Tomáš Vokoun odchytal v brance Nashvillu celé utkání, kryl 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,6 procenta. Střely na branku: 26:37. Diváci: 10 779.
4. Colorado1792670:5820
5. Minnesota1982950:4518
Pacifická divize:
1. Los Angeles19121670:5325
2. Dallas18111662:5623
3. Phoenix2092954:5220
4. San Jose1782747:5718
5. Anaheim1874749:5118
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.