Rubriky:

NHL

Rozsíval podruhé v kariéře představí Stanley Cup v rodné Vlašimi

20. srpna 2015 16:52 - Vlašim

Hokejový obránce Michal Rozsíval se v sobotu podělí s fanoušky v rodné Vlašimi o slavný Stanleyův pohár. Oslavy si tam užije podruhé v kariéře a zároveň podruhé za poslední dva roky, neboť jako člen Chicaga Blackhawks se z vítězství v NHL radoval již v roce 2013.

 

Profimedia.cz

Díky šestatřicetiletému zadákovi zavítá nejcennější klubová trofej hokejového světa do ČR po roční odmlce, celkově podvanácté. Loni bez českého příspěvku triumfovali hráči Los Angeles.

Rozsíval, který je v současnosti bez smlouvy, před dvěma roky zavítal se Stanley Cupem s tehdejším spoluhráčem Michaelem Frolíkem do Kamenných Žehrovic, pak si naplánoval soukromý program v Praze a trofej představil i ve Vlašimi. "Bude to nyní něco podobného, jen trošičku na jiném místě," prozradil nedávno Rozsíval, který při posledním pobytu v Čechách vzal hokejový grál ve Vlašimi na starý zimní stadión a do zámeckého parku.

Program ve vlašimském areálu Na Lukách odstartuje v 18:00 koncert skupiny KEKS. Půl hodiny poté už budou mít fanoušci, kterých se znovu očekává okolo pěti tisíc, možnost vyfotit se s pohárem na zimním stadiónu. Následně se ho zhostí samotný Rozsíval a slavnostní večer zakončí ohňostroj.

Oslavy ve Vlašimi navážou na akci v Trenčíně, kam Stanley Cup dokonce už potřetí od roku 2010 přiveze útočník Marián Hossa, slovenská ofenzivní opora Blackhawks. Hossovi dorazí pohár ve čtvrtek, v pátek má s ním naplánovanou triumfální jízdu městem.

Stanleyův pohár v Česku už podvanácté

"V Trenčíně byl pohár za poslední roky už mnohokrát, není tedy lehké vymyslet něco nového. Nakonec jsme se rozhodli, že uspořádáme jízdu městem s americkým tahačem s přívěsem," prozradil deníku Čas Hossa. "Pojede ze sídliště, kde jsem vyrůstal, ulicemi města. Cesta potrvá přibližně hodinu. Kamión pojede pomalu a my budeme stát na plošině, fanoušci tak budou mít dobrý výhled. Mají se na co těšit," ujistil Hossa.

Unikátem pak je ozdobený Trenčianský hrad, z jehož oken vlaje třicet obrovských vlajek vyrobených v historickém stylu a připomínajích triumf Chicaga. Nechybí na nich ani Hossovo číslo 81. "Je jich asi šest druhů, protože okna mají různé rozměry, takže každou z nich jsme museli vyrábět na míru. Chtěli jsme, aby město Trenčín žilo touto událostí celý týden," uvedl organizátor akce a hokejový agent Peter Neveriš.

Od roku 1995, kdy se zavedla tradice cestování trofeje za členy vítězného týmu, se Stanleyův pohár představí v Česku už podvanácté. V roce 1999 zavítal poprvé za brankářem Romanem Turkem, jenž se dočkal úspěchu s Dallasem. Od té doby v ČR nebyl v roce 2005, kdy celou sezónu NHL zrušila výluka, o dva roky později (vyhrál Anaheim) a v letech 2010 (Chicago), 2012 a 2014 (dvakrát Los Angeles).

Rok po Turkovi získali Stanley Cup Patrik Eliáš s Petrem Sýkorou v barvách New Jersey, následně Milan Hejduk s Martinem Škoulou s Coloradem, Dominik Hašek, Jiří Fischer a Jiří Šlégr s Detroitem, znovu Eliáš a Richard Šmehlík s New Jersey a Pavel Kubina se Stanislavem Neckářem s Tampou Bay.

V roce 2006 zavítala trofej za Františkem Kaberlem a Josefem Vašíčkem, kteří ji vyhráli v dresu Caroliny. Následoval v roce 2008 další triumf Haška a Jiřího Hudlera s Detroitem, a o rok později Sýkory v Pittsburghu a v roce 2011 Tomáše Kaberleho s Krejčím s Bostonem. Naposledy měli fanoušci možnost vidět Stanley Cup právě díky Rozsívalovi s Frolíkem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..