Tučňák Crosby musel na šití, pak rozhodl

NEW YORK

V zámořské hokejové NHL znovu zazářil mladíček z Pittsburghu Sidney Crosby. Dvěma góly rozhodl derby na ledě Philadelphie, druhá trefa přišla v prodloužení. Mladý kanadský útočník musel v průběhu druhé třetiny na šití po zásahu holí soupeře, po návratu využil pas Maloneho v nastaveném časem a rozhodl. Dvakrát se trefil v dresu soupeře finský bek Joni Pitkanen, Philadelphia prohrála doma po devíti zápasech.

Zákrok na Crosbyho nebyl potrestán, naopak později byl pittsburghský mladíček vyloučen za simulování. "Je to drustrující. Pět minut po návratu ze šatny mě stejný hráč trefil vysokou holí znovu a opět se nic nepískalo, rozčiloval se po zápase Crosby. Pětačtyřiceti zákroky se blýskl mladý brankář Marc-Andro Fleury, který nahradil jedničku Thibaulta. Toho při rozcvičení trefil puk do krku.

Obránce Atlanty Thrashers Jaroslav Modrý sice vstřelil jeden gól v utkání proti New Yorku Islanders, ale Thrashers stejně nevyhráli. Domácí utrpěli debakl, když s newyorským celkem prohráli 3:7. Jednu asistenci si v dresu vítězů připsal Radek Martínek.

Langův gól nepomohl

Střelecky se prosadil i Robert Lang z Detroitu, jeho gól byl ale jediný a Rudá křídla prohrála v Calgary 1:3. Stejným výsledkem skončil zápas San Jose - Vancouver, kde hostujícím Canucks pomohly k výhře speciální formace. Dvakrát využili přesilovku, jednou se Park trefil v oslabení.

Chytilo se St. Louis, které zvítězilo 2:0 v Columbusu a ukončilo tak hrozivou jedenáctizápasovou sérii proher. Čisté konto si připsal Curtis Sanford.

Slovák Marek Svatoš dvěma góly zařídil výhru Colorada ve Phoenixu 3:1 a vysloužil si uznání domácího kouče Wayna Gretzkyho. Gól vstřelil i obránce Lavin Rob Blake, pro nějž to byl 600. bod kariéry.

Hattrick centra Jasona Arnotta byl klíčovým při výhře Dallasu 4:2 v Anaheimu. Mocní kačeři přitom ještě po dvou třetinách vedli, pak přišel drtivý finiš hostujících Stars.

Philadelphia - Pittsburgh 2:3 v prodl. (0:0, 0:0, 2:2 - 0:1)
Branky: 46. a 47. Pitkanen - 43. a 65. Crosby, 43. Malone. Střely na branku: 47:29. Diváci: 19 687.
Atlanta - New York Islanders 3:7 (0:2, 2:2, 1:3)
Branky: 28. Modrý (Holík), 33. Bondra, 42. Slater - 7. a 53. Bates, 38. a 56. Šatan, 18. Hunter (Martínek), 31. Asham, 60. J. Blake. Střely na branku: 42:39. Diváci: 14 046.
Columbus - St. Louis 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 53. Stempniak, 57. Young. Střely na branku: 36:16. Diváci: 15 802.
Calgary - Detroit 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 12. Amonte, 37. Kobasew, 43. D. McCarty - 2. Lang. Střely na branku: 28:22. Diváci: 19 289.
Phoenix - Colorado 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 18. M. Johnson - 35. a 42. Svatoš, 53. R. Blake. Střely na branku: 22:26. Diváci: 14 096.
Anaheim - Dallas 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)
Branky: 11. Moen, 16. S. Niedermayer - 6., 49. a 59. Arnott, 50. Lehtinen. Střely na branku: 32:38. Diváci: 12 189.
San Jose - Vancouver 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 26. Goc - 9. Park, 51. Jovanovski, 54. Carter. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17 139.