Kaberle rozhodl o výhře Caroliny, Vokoun vychytal Calgary

NEW YORK

Čeští hokejisté zářili v zápasech NHL. Obránce František Kaberle rozhodl o výhře Caroliny v Atlantě svým gólem v prodloužení. Brankář Nashvillu Tomáš Vokoun naproti tomu nedovolil vstřelit hráčům Calgary Flames ani jedinou branku a poprvé v této sezóně se radoval z vychytané nuly. Celkově se to gólmanovi české reprezentace povedlo v NHL již potřinácté.

A že se Vokoun musel proti Calgary co ohánět, vždyť hosté přestříleli jeho tým v poměru 31:17. "Ani na vteřinu jsem si nemohl odpočinout... Naštěstí jsme hráli dobře, naše vítězství nebylo dílem štěstí," řekl po zápase Vokoun.

"Vokoun měl skvělé zákroky, umí výborně číst hru," pochválil po zápase českého brankáře i hvězdný útočník Calgary Jarome Iginla. Slova chvály měl i jeho spoluhráč Darren McCarty. "Kdykoli jsme měli nějakou šanci, tak Vokoun byl na svém místě," tvrdil zklamaně.

Kaberle se odvděčil Atlantě porážkou

Hokejisté Atlanty dnes doplatili na to, že loni v červenci neprodloužili kontrakt Františku Kaberlemu. Zkušený český obránce se pomstil dokonale - v prvním zápase v Atlantě po odchodu do Caroliny vstřelil v prodloužení vítěznou branku a postaral se o výhru Hurricanes 4:3.

"Pochopitelně, že je vždy příjemné, když hned v prvním zápase v bývalém působišti vstřelíte rozhodující gól," netajil po zápase radost starší z bratrů Kaberleových. "Bylo to opravdu moc hezké," dodal k zápasu, ve kterém si připsal i asistenci na první branku hostí.

Vítěznou branku zaznamenal i další český hokejista Aleš Kotalík z Buffala. Sabres vyhráli v Pittsburghu 3:2, když o konečném výsledku rozhodla Kotalíkova trefa z přesilové hry na začátku třetí třetiny. Buffalo vyhrálo na ledě Pittsburghu poprvé za posledních pět let.

New York Islanders - Philadelphia 3:4 (2:0, 1:3, 0:1)
Branky: 12. Šatan, 18. J. Blake, 32. Parrish - 39. a 53. Gagne, 30. Sharp, 35. Pitkanen. Zásahy brankářů: Snow 35/4 - Esche 23/3.
Atlanta - Carolina 3:4 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 2. De Vries, 4. Savard, 40. Holík - 23. a 28. Staal, 15. Ju. Williams (F. Kaberle), 61. F. Kaberle. Zásahy brankářů: Garnett 23/4 - Ward 31/3.
Ottawa - Montreal 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 9. Spezza, 26. Alfredsson, 29. Havlát, 59. Fisher. Zásahy brankářů: Emery 27 - Theodore 26/4.
New Jersey - Boston 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 34. Gionta, 46. Pandolfo, 60. McGillis - 9. P. Bergeron, 21. Samsonov. Zásahy brankářů: Brodeur 23/2 - Raycroft 34/3.
Pittsburgh - Buffalo 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 5. Murley, 42. LeClair - 12. Afinogenov, 32. Gaustad, 46. Kotalík. Zásahy brankářů: Fleury 27/3 - Biron 32/2.
Nashville - Calgary 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 19. Fiddler, 60. Hartnell. Zásahy brankářů: Vokoun 31 - Kiprusoff 17/2.
Edmonton - Colorado 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky: 26. M.-A. Bergeron, 30. Peca - 8. a 20. Laperriere, 52. Sakic. Zásahy brankářů: Morrison 17/3 - Aebischer 31/2.
4. Edmonton261411179:7629
5. Minnesota221021062:5422
Pacifická divize:
1. Los Angeles25161893:7433
2. Dallas23151779:6731
3. Phoenix261321171:6328
4. Anaheim251041164:6724
5. San Jose23841162:7920
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.