Calgary - Vancouver 4:1Češi pomohli Letcům k výhře, Frolík si připsal dva body

New York

Jakub Voráček a Radko Gudas asistovali u vítězství Philadelphie nad New Yorkem Islanders. V bráně Letců navíc odchytal celé utkání Michal Neuvirth. Michael Frolík zažil proti Vancouveru povedený zápas, gólem a asistencí přispěl k výhře domácích Plamenů 4:1.

Michael Frolik v zápase s Vancouverem, ve kterém výrazně přispěl k výhře Plamenů.

Kladenský odchovanec si nejprve připsal bod u trefy Sama Benneta, když v první třetině střílel z úhlu, Bachman sice jeho pokus vyrazil, ale Bennet už při dorážce neměl příliš mnoho práce s vyrovnáním na 1:1. V závěrečné části pak Frolík upravil skóre na konečných 4:1 po krásné přihrávce Hudlera, jenž z rohu hřiště z otočky našel svého krajana a ten zakončil přesně k tyči.

To Frolíkovu spoluhráči z kladenského mládežnického týmu, Ondřeji Pavelcovi, už se tolik nedařilo. Jeho Winnipeg prohrál s Edmontonem 3:4 po prodloužení. Pavelec odchytal celý zápas a čelil 39 střelám, jeho úspěšnost tak zůstala těsně pod devadesáti procenty. Utkání se přitom pro jeho tým vyvíjelo velmi příznivě, když Jets vedli po dvou třetinách 3:0. Hosté však během třetí dvacetiminutovky stihli vyrovnat i díky asistenci Davida Musila a v prodloužení pak rozhodl Anton Slepišev.

New Jersey bez Pavla Zachy, ale zato s Jiřím Tlustým a Vojtěchem Mozíkem, zdolalo New York Islanders 4:2. Za poražené odehrál celý zápas Marek Židlický. Ani jeden ze zúčastněných Čechů nebodoval.

Ostrované v tentýž den odehráli ještě jedno střetnutí, a to na ledě Philadelphie. I v tomto duelu Islanders prohráli, tentokrát se skóre 2:5. Domácím pomohli i tři Češi. Jakub Voráček a Radko Gudas jednou asistovali, Michal Neuvirth pochytal 23 střel a inkasoval jen dvakrát.

Jan Hejda, jenž bojuje o smlouvu v Chicagu, skóroval proti Montrealu. 37letý zadák gólem do prázdné brány potvrdil vítězství svého mužstva nad Montrealem 5:2.

Přípravné zápasy před NHL
New Jersey - New York Islanders 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 26. Blandisi, 31. J. Moore, 44. Cammalleri, 53. R. Boucher - 26. Strome, 30. Barzal.
Philadelphia - New York Islanders 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Branky: 11. Ch. Porter, 16. Gostisbehere, 24. B. Schenn (Gudas), 25. M. Raffl (Voráček), 49. Read - 10. Kearns, 29. Cizikas. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal celý zápas, inkasoval z 25 střel dvě branky a měl úspěšnost zákroků 92 procent.
Toronto - Buffalo 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)
Branky: 3. Percy, 12. Winnik, 23. Frattin, 44. Kadri - 20. M. Foligno, 28. B. Gionta, 32. N. Deslauriers, 36. R. O'Reilly, 56. Pysyk, 60. Legwand.
Tampa Bay - Florida 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
Branky: 13. a 33. Kučerov, 22. Condra, 31. Peca - 50. Trocheck.
Montreal - Chicago 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky: 21. Z. Kassian - 14. a 24. Baun, 9. Garbutt, 11. Ross, 60. Hejda.
Winnipeg - Edmonton 3:4 v prodl. (0:0, 3:0, 0:3 - 0:1)
Branky: 27. Lipon, 33. Chiarot, 36. Copp - 53. Lander, 54. Korpikoski (D. Musil), 57. Klinkhammer, 63. Slepyšev. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, inkasoval z 39 střel čtyři branky a měl úspěšnost zákroků 89,7 procenta.
Calgary - Vancouver 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky: 16. S. Bennett (Frolík), 19. Ferland, 29. Monahan, 37. Frolík (Hudler) - 5. Virtanen.
Anaheim - Los Angeles 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 22. Noesen, 40. Maroon - 30. Lewis.
San Jose - Arizona 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 5. Dillon, 32. Pavelski, 55. Donskoi - 40. Vermette.