Philadelphia - Florida 1:0Neuvirth bezchybným výkonem zdeptal Jágra a spol., Krejčího tři body k výhře nestačily

New York

Vendeta se podařila hokejistům Philadelphie za vysokou porážku 1:7 z ledu Floridy Panthers. V odvetném utkání na ledě Letců totiž brali všechny body za výhru 1:0 domácí. Obří zásluhu na tom měl český brankář Michal Neuvirth, který zlikvidoval všech 31 střel Panterů. Ani tři body Davida Krejčího nepomohly Bostonu k výhře nad Tampou Bay. Finalista předchozího ročníku zvítězil i díky brance Ondřeje Paláta 6:3.

Brankář Philadelphie Michal Neuvirth zasahuje v zápase s Floridou.

Neuvirth začal sezónu jako týmová dvojka, už v předchozím zápase ale dochytal zápas, když chybující Mason střídal už po sedmi minutách. Tentokrát proti Panterům nastoupil už od začátku, Mason se ze zápasu omluvil z rodinných důvodů. A nakonec to bylo parádní představení rodáka z Ústí nad Labem.

Zlikvidoval všech 31 střel Panthers a získal osmé čisté konto v kariéře v NHL, první od března 2012, kdy ještě oblékal dres Washingtonu.

První a poslední gól zápasu vstřelil Schenn, který dorážel střelu Gagnera. Ta jediná branka stačila k zisku obou bodů a k vydařené odvetě, protože Neuvirth za svá záda žádný puk nepropustil. „Měl jsem dobré rozbruslení a řekl bych, že minulý zápas mi hodně pomohl. Byl jsem se dnes klidnější, celý den jsem se cítil dobře. Kluci (spoluhráči) mi pomohli, odvedli vynikající práci. Skvěle pracovali s holemi a hodně střel zblokovali," vyprávěl sedmadvacetiletý brankář.

Uznání si Neuvirth vysloužil také od spoluhráčů. „Byl pro nás za našimi zády uklidňujícím prvkem, který předvedl tunu zákroků," řekl Sam Gagner. A uznání se dočkal také od organizátorů, když byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Tři body Krejčího nestačily

Krejčí otevřel skóre ve třetí minutě, kdy využil přesilovou hru. V dalších početních výhodách pak dvakrát asistoval u gólů Louie Erikssona, přičemž ve druhém případě se od švédského hráče odrazila do sítě prudká Krejčího střela od modré čáry, která původně letěla mimo branku. Devětadvacetiletý český útočník byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Boston vedl 2:0, ale hostům pak stačilo 69 sekund na vyrovnání, o které se v 17. minutě postaral rovněž v přesilovce Palát. Vítězný gól pak v druhé třetině vstřelil po rychlé kombinaci Steven Stamkos a v třetí části inkasoval bostonský brankář Tuukka Rask ještě dvakrát.

Oba týmy tak pokračovaly v započatých sériích - Tampa i třetí zápas v sezóně vyhrála, naopak Bruins potřetí za sebou podlehli, navíc pokaždé na vlastním ledě.

Poprvé v ročníku neuspěl Winnipeg, který v New Yorku prohrál s Islanders 2:4. Brankář hostů Ondřej Pavelec zastavil 40 střel, jednu asistenci si ve vítězném mužstvu připsal obránce Marek Židlický.

Hokejisté Vancouveru zvítězili na ledě Anaheimu 2:1 po samostatných nájezdech. V rozstřelu pomohl kanadskému týmu k úspěchu i Radim Vrbata, který ve druhé sérii odpověděl na úvodní trefu domácích. Následně v třetím kole rozhodl jeho spoluhráč Alexandre Burrows.

Hokejová NHL:
Boston - Tampa Bay 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)
Branky: 12. a 33. Eriksson (na obě Krejčí), 3. Krejčí - 16. a 25. Boyle, 17. Palát, 36. Stamkos, 46. Drouin, 56. Filppula. Střely na branku: 30:23. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Boyle (Tampa Bay), 2. Eriksson, 3. Krejčí (oba Boston).
New York Islanders - Winnipeg 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 20. Strome, 27. Nelson, 31. Tavares (Židlický), 60. Bailey - 36. Scheifele, 52. Byfuglien. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 43 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 93 procent. Střely na branku: 44:24. Diváci: 11.183. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Nelson (oba Islanders), 3. Scheifele (Winnipeg).
Buffalo - Columbus 4:2 (0:0, 1:0, 3:2)
Branky: 23. Ristolainen, 46. O´Reilly, 50. Eichel, 56. Moulson - 48. Saad, 54. Hartnell. Střely na branku: 33:24. Diváci: 18.075. Hvězdy zápasu: 1. Ristolainen, 2. O´Reilly, 3. Eichel (všichni Buffalo).
Philadelphia - Florida 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 6. B. Schenn. Střely na branku: 33:31. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání a z 31 střel neinkasoval. Diváci: 19.769. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth, 2. B. Schenn, 3. Gagner (všichni Philadelphia).
Anaheim - Vancouver 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 22. Vatanen - 29. Cracknell, rozhodující sam. nájezd Burrows. Střely na branku: 29:25. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Vatanen (Anaheim), 2. Tanev (Vancouver), 3. Andersen (Anaheim).