Philadelphia - Chicago 3:0Neuvirth chytil šanci za pačesy. Vymazal Jágra i šampióny NHL!

Philadelphia

Ve skvělé formě zastihl úvod sezóny NHL českého brankáře Michala Neuvirtha. Nová akvizice Philadelphie neinkasovala ani ve druhém utkání, v němž zaskočila za týmovou jedničku Steva Masona. V pondělí Neuvirth vychytal 31 zákroky Floridu v čele s krajanem Jaromírem Jágrem (1:0), v noci na dnešek kryl všech 30 střel obhájců Stanleyova poháru z Chicaga a po výhře 3:0 byl vyhlášen první hvězdou zápasu! Premiérový bod v nové sezóně zaznamenal útočník Jakub Voráček, jenž asistoval u druhého gólu Flyers.

Útočník Wayne Simmonds z Philadelphie gratuluje po utkání s Chicagem k výhře a čistému kontu brankáři Michalu Neuvirthovi.

Prosadili se i další čeští hokejisté. Útočník Milan Michálek přispěl jednou trefou k vysokému vítězství Ottawy nad Columbusem 7:3, triumf Bostonu 6:2 na ledě Colorada pečetil svým třetím zásahem v tomto ročníku David Krejčí. V Anaheimu přihrával Martin Hanzal křídelníku Anthonymu Duclairovi na tři góly Kojotů z Arizony, zbývající asistenci při výhře 4:0 si připsal bek Zbyněk Michálek.

Sedmadvacetiletý Neuvirth se rychle stal novým miláčkem fanoušků Philadelphie, s kterou v létě podepsal kontrakt jako volný hráč. V NHL vychytal poprvé v kariéře druhé čisté konto za sebou a jeho neprůstřelnost trvá dohromady už 132 minut a 5 sekund.

"Čím více hraju, tím lépe se cítím a získávám sebevědomí," pochvaloval si po utkání Neuvirth, jenž podle oficiálního serveru nhl.com dvěma čistými konty v úvodních zápasech za Flyers navázal na klubový zápis Jeffa Hacketta z roku 2003. "Snažím se jít do utkání maximálně koncentrovaný, ale zároveň v klidu. Myslím jenom na to, abych si to užil a věřil ve vlastní schopnosti. Jde to dobře," pokračoval rodák z Ústí nad Labem

Nejvíc práce měl ve třetí třetině, kdy ho Kane, Toews, Hossa a spol. zasypali patnácti střelami. V té době už měli Letci náskok 2:0, který zařídili trefami ve druhé třetině Sam Gagner a Claude Giroux. Třetí branku pridal v 58. minutě Matt Read.

Hokejisté Columbusu prožívají nejhorší start za 15 let, prohráli všechna dosavadní čtyři utkání. V souboji s Ottawou sice ještě v úvodu druhé třetiny stačili odpovědět na Michálkův gól a vedli 3:2, v dalším průběhu však už pálili ostrými výhradně Senátoři. Čtyřmi asistencemi se blýskl švédský zadák Erik Karlsson. Blue Jackets se tak nepodařilo navázat na výkony ze závěru uplynulé sezóny, kdy vyhráli 15 z posledních 17 utkání.

Inspiraci mohou Blue Jackets hledat v Bostonu, který po úvodních třech prohrách konečně zabral a zvítězil 6:2 v Coloradu. Klíčovou postavou utkání byl Jimmy Hayes, který vstřelil gól, na další tři přihrál a Bruins po 35 minutách vedli už 5:0. V předposlední minutě pečetil výhru Bostonu trefou do prázdné branky při power play Krejčí.

Start do nového ročníku se povedl Kojotům z Arizony. Po výhrách 4:1 v Los Angeles a 2:1 nad Pittsburghem ve středu zvítězili 4:0 v Anaheimu. Premiérovým hattrickem v kariéře se o to zasloužil dvacetiletý nováček Anthony Duclair, jemuž na všechny tři góly přihrál český útočník Martin Hanzal. Jednu asistenci si připsal také obránce Zbyněk Michálek.

Výsledky středečních zápasů NHL:
Columbus - Ottawa 3:7 (2:1, 1:3, 0:3)
Branky: 13. Saad, 19. Jenner, 25. Dubinsky - 17. Methot, 22. M. Michálek, 30. Turris, 38. Zibanejad, 42. Pageau, 50. Hoffman, 56. Ryan. Střely na branku: 41:27. Diváci: 13 803. Hvězdy zápasu: 1. Karlsson, 2. Turris, 3. Zibanejad (všichni Ottawa).
Philadelphia - Chicago 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 26. Gagner, 37. Giroux (Voráček), 58. Read. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 30 střel neinkasoval a úspěšnost zákroků měl 100 procent. Střely na branku: 29:30. Diváci: 19 779. Hvězdy zápasu: 1. Neuvirth, 2. Giroux, 3. Gagner (všichni Philadelphia).
Anaheim - Arizona 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)
Branky: 4., 10. a 31. Duclair (na všechny Hanzal), 13. Domi (Z. Michálek). Střely na branku: 37:29. Diváci: 15 172. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Domi (oba Arizona), 3. Lindholm (Anaheim).
Colorado - Boston 2:6 (0:2, 1:3, 1:1)
Branky: 39. Landeskog, 52. Mitchell - 6. Miller, 9. Hayes, 24. Randell, 30. Kelly, 36. Spooner, 59. Krejčí. Střely na branku: 22:25. Diváci: 15 082. Hvězdy zápasu: 1. Hayes, 2. Spooner, 3. Randell (všichni Boston).