Anaheim - Florida 3:2 SNFlorida i s navrátilcem Jágrem ztratila vyhraný zápas, Pavelec zářil

New York

Po týdenní absenci se na led vrátil útočník Floridy Jaromír Jágr a dlouho se zdálo, že to bude návrat vítězný. Panteři totiž ještě v závěru třetí části vedli na ledě Anaheimu 2:1. Jenže šest vteřin před koncem třetí třetiny domácí srovnali a vítězství 3:2 urvali v samostatných nájezdech. Vítězství naopak slaví brankář Winnipegu Ondřej Pavelec, který 24 zákroky pomohl k výhře Jets na ledě Toronta 4:2.

Ondřej Pavelec zasahuje v zápase s Torontem.

Jágr musel kvůli zranění vynechat dva předchozí zápasy, proti Anaheimu ale podle předpokladů opět naskočil do elitní formace. Panteři šli do vedení po pěti minutách prostřední třetiny po gólu Gimaldiho, už o tři minuty později ale srovnal Stewart. Podruhé do vedení se hosté dostali po úspěšné střele Gudbransona dvě minuty před koncem prostřední části.

Dlouho se zdálo, že tento gól bude tím rozdílovým, Kačeři totiž dlouho nedokázali najít recept na to, jak znovu překonat Luonga. Hosté ale nakonec doplatili na nedisciplinovanost. Howdenovo hákování ještě domácí nepotrestali, Campbellovo vyloučení už však ano. Pouhých šest vteřin před koncem třetí třetiny srovnal Perry.

V následném prodloužení bylo k vidění velké množství příležitostí. Do jedné z nich se dostala také česká 68, která situaci 2 na 1 vyřešila střelou mezi betony. Dánský brankář Andersen ve službách Ducks ale neinkasoval. Dotahovat domácí museli i v následných nájezdech, když jako první exekutor uspěl Pirri. Za domácí pak ale Luonga překonali ještě Silfverberg a Stewart a Anaheim tak nakonec přece jen slavil výhru.

Pavelec zářil za nerozhodného stavu

Pavelec propustil za svá záda jen dva puky. V přesilové hře ho střelou z levého kruhu překonal Parenteau, který vyrovnával na 1:1. Ve druhé třetině ho pak zblízka překonal Komarov, u jehož gólu si asistenci připsal i český obránce Roman Polák.

Za stavu 2:2 Pavelec předvedl důležitý zákrok, když zlikvidoval střelu Van Riemsdyka, který na něj postupoval zcela osamocen. Český gólman ale puk mířící mezi betony zastavil a následná dorážka se americkému útočníkovi už nezdařila.

Výbornou příležitost na rozhodnutí zápasu měly Javorové listy v přesilovce tři minuty před koncem třetí části. Pavelec se ale znovu zaskvěl při šanci Boyese. Když pak početní nevýhoda Winnipegu končila, Jets dokázali skvěle využít okamžiku, kdy Burmistrov naskakoval zpět na ledovou plochu a po akci s Wheelerem sám Burmistrov zajistil hostům vítězný gól.

Pořádnou přestřelku předvedli ve vzájemném zápase hokejisté domácího Chicaga a St. Louis. Obhájce titulu nastřílel v úvodní třetině hned pět gólů a po úvodních dvaceti minutách vedl přesvědčivě 5:2. Hosté přesto nakonec dokázali urvat vítězství. Druhou třetinu naopak ovládli hráči St. Louis 3:0 a rozhodnutí padlo v prodloužení, v němž se prosadil střelou z mezikruží Tarasenko.

Hokejová NHL:
Toronto - Winnipeg 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 9. Parenteau, 33. Komarov (Polák) - 4. Byfuglien, 9. Scheifele, 58. Burmistrov, 60. Little. Střely na branku: 26:34. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Diváci: 19.113. Hvězdy zápasu: 1. Burmistrov, 2. Enström (oba Winnipeg), 3. Komarov (Toronto).
Chicago - St. Louis 5:6 v prodl. (5:2, 0:3, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Daňo, 5. Shaw z trest. střílení, 7. Teräväinen, 18. Seabrook, 18. P. Kane - 4. a 24. Steen, 16. Fabbri, 38. Bouwmeester, 40. Backes, 64. Tarasenko. Střely na branku: 43:29. Diváci: 21.676. Hvězdy zápasu: 1. Seabrook (Chicago), 2. Steen (St. Louis), 3. P. Kane (Chicago).
Vancouver - Pittsburgh 2:3 (0:1, 0:0, 2:2)
Branky: 54. D. Sedin, 59. Hansen - 5. Perron, 48. Crosby, 51. Fehr. Střely na branku: 20:23. Diváci: 18.570. Hvězdy zápasu: 1. Kessel (Pittsburgh), 2. Hansen, 3. D. Sedin (oba Vancouver).
Anaheim - Florida 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 28. a rozhodující sam. nájezd Stewart, 60. Perry - 26. Grimaldi, 38. Gudbranson. Střely na branku: 39:25. Diváci: 15.169. Hvězdy zápasu: 1. Andersen (Anaheim), 2. Luongo (Florida), 3. Perry (Anaheim).