Toronto - Boston 3:4 SNKrejčí rozhodl nájezdy. Jágr bodoval, ale jeho Florida prohrála

Ani jeden z českých hokejistů se v pondělních zápasech NHL při hře střelecky neprosadil. Vítězný gól v penaltovém rozstřelu ale zaznamenal David Krejčí, který rozhodl o výhře Bostonu v Torontu 4:3. Uzdravený gólman Michal Neuvirth pomohl 31 zákroky k výhře Philadelphie nad Carolinou 3:2 v prodloužení, na níž se dvěma asistencemi podílel Jakub Voráček. Gólovou přihrávku si připsal i Jaromír Jágr, jenže jeho Florida podlehla Los Angeles 1:3.

Hokejisté Philadelphia Flyers Shayne Gostisbehere (vlevo) a Jakub Voráček se radují z vítězného gólu proti Carolině.

Krejčí se během rozstřelu v Torontu trefil jako jediný, ve třetí sérii nájezdů zamíchal pukem před brankářem Jamesem Reimerem a překonal ho střelou mezi betony. Český forvard se ale ve hře neprosadil a navíc byl u dvou inkasovaných branek svého týmu.

Dvakrát se naopak trefil Brad Marchand, jenž nejprve v oslabení otevřel skóre a ve třetí třetině pak zařídil Bostonu vedení 3:2. Marchand se tak veze na vlně zlepšení celého týmu. V prvních pěti zápasech sezóny skóroval jen jednou, teď v posledních čtyřech duelech dal už pátý gól. I díky němu Boston vyhrál potřetí za sebou.

Voráček byl u vítězné trefy

Philadelphia ukončila sérii tří porážek za sebou a také 162 minut a 54 sekund trvající čekání na vstřelený gól. Střeleckou deku z Letců setřásl až v polovině utkání proti Carolině Brayden Schenn, jemuž v přesilovce parádně naservíroval puk před bránu Jakub Voráček.

Český útočník měl prsty i ve vítězném gólu v prodloužení, kdy si rovněž v početní výhodě vyměnil puk s Claudem Girouxem, po jehož pasu napálil puk pod horní tyč Shayne Gostisbehere.

Jágr  se v historických tabulkách neposunul

Jiný kladenský odchovanec Jaromír Jágr si mohl dělat zálusk na další posun historickými tabulkami NHL, protože pokud by dal gól, dotáhl by se na čtvrtého nejlepšího střelce všech dob Marcela Dionnnea.

Jágr se proti Los Angeles sice zapsal do statistik, když při přesilovce ze svého typického místa u pravého mantinelu nahrál na gól parťákovi z útoku Aleksanderu Barkovovi, který srovnával na 1:1, sám se ale netrefil.

Hostům následně zařídil výhru Alec Martinez a Marián Gáborík. Florida prohrála potřetí za sebou a devět z posledních dvanácti utkání. Navíc se střelecky trápí. Ve třech ze čtyř posledních zápasů nevstřelila víc než jeden gól.

„V šatně mluvíme hodně o tom, že rozhodně nejsme špatný tým a že bychom mohli hrát mnohem lépe. Víme, že bychom mohli bruslit mnohem rychleji a dostávat víc puku do brány. Snažíme se dávat víc gólů, ale to je teď trochu problém," posteskl si Barkov.

Aby problémů Panterů nebylo málo, v první třetině musel odstoupit brankář Al Montoya, který si návrat do brány příliš neužil, protože už po necelých devíti minutách jej kvůli zranění hlavy musel vystřídat Roberto Luongo.

Výsledky pondělních zápasů NHL
Buffalo - St. Louis 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 37. Legwand - 46. Brouwer, 54. Fabbri. Střely na branku: 25:26. Diváci: 17 563. Hvězdy zápasu: 1. Brouwer, 2. Fabbri (oba St. Louis), 3. Legwand (Buffalo).
NY Rangers - Nashville 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 25. Nash, 45. Stepan, 51. Hayes. Střely na branku: 19:31. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Hayes, 3. Nash (všichni NY Rangers).
Washington - Edmonton 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 54. Orlov. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Nilsson (Edmonton), 3. Orlov (Washington).
Florida - Los Angeles 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 26. Barkov (Jágr) - 8. Toffoli, 38. Martinez, 42. Gáborík. Střely na branku: 32:31. Diváci: 10 997. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík (Los Angeles), 2. Barkov (Florida), 3. Quick (Los Angeles).
Winnipeg - Colorado 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 14. Enström - 37. Söderberg, 47. McLeod, 57. Duchene, 59. Comeau. Střely na branku: 21:29. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. McLeod, 2. Varlamov (oba Colorado), 3. Hutchinson (Winnipeg).
Toronto - Boston 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 32. Lupul, 33. Komarov, 37. Bozak - 5. Marchand, 13. Rinaldo, 35. Marchand, rozhodující sam. nájezd Krejčí. Střely na branku: 42:29. Diváci: 19 609. Hvězdy zápasu: 1. T. Rask (Boston), 2. Bozak (Toronto), 3. Marchand (Boston).
Philadelphia - Carolina 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky: 31. B. Schenn (Voráček), 36. Giroux, 61. Gostisbehere (Voráček) - 48. V. Rask, 57. Pesce. Střely na branku: 36:33. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celé utkání, inkasoval dvě branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 93,94 procenta. Diváci: 18 636. Hvězdy zápasu: 1. Gostisbehere, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Pesce (Carolina).