Vokoun vychytal Nashvillu výhru nad Coloradem

NEW YORK

Brankář Tomáš Vokoun a obránce Marek Židlický pomohli v úterý Nashvillu ke třetí domácí výhře v řadě. Vokoun v duelu s Coloradem pochytal třiadvacet střel, Židlický zatížil konto soupeře jednou brankou a Predátoři nakonec zvítězili těsným rozdílem 3:2.

Nashville vedl po dvou třetinách o jediný gól, v 51. minutě ale Predátoři náskok zvětšili zásluhou Hartnella. Za Avalanche sice dokázal ještě odpovědět Liles, na víc už se ale hosté nezmohli. "Bylo jedno, jestli jsme prohrávali o gól nebo o dva. Měli jsme náskok soupeře stáhnout," litoval po utkání útočník Colorada Milan Hejduk.

Třiatřicet úspěšných zákroků v brance Ottawy si připsal Dominik Hašek v utkání na ledě Montrealu. Senators vedli v polovině utkání o tři branky, nakonec musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž český gólman nestačil na střely Dagenaise a Kovaljova. Haškův protějšek Cristobal Huet naopak zůstal nepřekonán.

"Hráče, který jel první nájezd jsem neznal. O návycích Kovaljova malinko vím, je skvěle vybavený a výborně střílí. Prohra je samozřejmě zklamáním, ale jak jsem říkal před sezónou: samostatné nájezdy jsou vždy velká loterie. Dnes jsem prohráli, soupeř měl víc štěstí," prohlásil po utkání Hašek.

Detroit rozhodl poprvé v nájezdech

Ani jeden gól nevstřelila v úterý česká mafie ve službách New Yorku Rangers v utkání s New Jersey, které se poprvé představilo pod trenérem Lou Lamoriellem. Petr Průcha s Martinem Ručinským se sice podíleli na brance Rucchina, tím ale gólové statistiky domácích skončily. Hráčům Devils se v poslední třetině povedl dokonalý obrat a po zásluze vyhráli 3:1.

Gól a asistenci do tabulky produktivity si připsal Václav Prospal z Tampy Bay, hráčům Lightning to ale nebylo nic platné a na ledě Caroliny prohráli 4:6. Jednu branku vstřelil také Petr Sýkora v dresu Anaheimu, ani on ale nezabránil prohře 2:4 na ledě San Jose.

Hokejisté Detroitu sehráli v úterý pětatřicátý zápas sezóny a vůbec poprvé se museli o výsledek bít až v samostatných nájezdech. Skóre utkání otevřel v 5. minutě detroitský Robert Lang, domácí ale nakonec těsné vedení neudrželi, když čtyři minuty před koncem zápasu srovnával na 3:3 Žerděv. Penaltový rozstřel nakonec rozhodl Williams.

New York Rangers - New Jersey 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Branky: 35. Rucchin (Průcha, Ručinský) - 55. Gionta, 55. Mogilnyj, 60. Madden. Zásahy brankářů: Weekes 31/29 - Brodeur 31/30. Diváci: 18200.
Carolina - Tampa Bay 6:4 (3:2, 1:2, 2:0)
Branky: 7. a 19. Staal (na druhou F. Kaberle), 9. Hutchinson, 28. Cole, 44. Cullen, 53. Justin Williams - 4. Modin (Prospal), 9. Prospal, 37. Craig, 40. St. Louis. Zásahy brankářů: Gerber 24/20 - Burke 30/24. Diváci: 12188.
Montreal - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 45. a rozhodující sam. nájezd Kovaljov, 34. Sundström, 37. Ryder - 2. Spezza, 25. Meszáros, 33. Chára. Zásahy brankářů: Huet 37/34 - Hašek 36/33. Diváci: 21273.
Detroit - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 5. Lang, 16. Mowers, 51. Shanahan, rozhodující sam. nájezd Jason Williams - 14. Nash, 49. Westcott (Klesla), 56. Žerděv. Zásahy brankářů: Osgood 33/30 - Leclaire 38/35. Diváci: 20066.
Nashville - Colorado 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 8. Sullivan, 10. Židlický (Erat), 51. Hartnell - 17. Turgeon, 59. Liles. Zásahy brankářů: Vokoun 26/24 - Kolesnik 27/24. Diváci: 15120.
Phoenix - St. Louis 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
Branky: 18. a 57. Comrie, 6. Sanderson, 32. Lundmark - 17. a 25. Sillinger, 38. Young, 44. Downey, 51. Mayers. Zásahy brankářů: Joseph 13/8, Boucher 1/1 - Bacashihua 37/33. Diváci: 13752.
San Jose - Anaheim 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 3., 45. a 46. Cheechoo, 4. Parker - 18. Sýkora, 54. Selänne. Zásahy brankářů: Nabokov 35/33 - Giguere 18/14.. Diváci: 16172.
4. Colorado3417314125:11337
5. Minnesota331441589:8132
Pacifická divize:
1. Los Angeles3521113119:10043
2. Dallas312119105:8543
3. Anaheim351561497:9836
4. Phoenix341621695:9334
5. San Jose3215413100:10334
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době.