New Jersey - Florida 4:2Ďábelská nadílka! Vítězná série Panterů skončila na ledě Jágrova bývalého klubu

New York

Po sérii čtyř zápasů bez příspěvku v hodnocení produktivity se Jaromír Jágr v NHL znovu prosadil, ani jeho dvě gólové přihrávky však hokejistům Floridy na ledě New Jersey nestačily. Pět utkání trvající vítězná šňůra Panterů, kteří domácí celek přestříleli v poměru 36:18, nakonec skončila po prohře 2:4. Třiačtyřicetiletý Jágr, jenž právě dres Devils oblékal před letošním únorovým trejdem na Floridu, byl vyhlášen třetí hvězdou duelu.

Křídelník Floridy Jonathan Huberdeau při trestném střílení na brankáře Devils Coryho Schneidera nevyzrál.

Svěřencům kouče Gerarda Gallanta utekl úvod zápasu, poprvé inkasovali už po 26. sekundách. V prostřední části ale nejprve snížil Aaron Ekblad na 1:2 a poté Jonathan Huberdeau, znovu po přihrávce kladenského veterána, na 2:3. Vzápětí měl Huberdeau jedinečnou příležitost vyrovnat, ale brankář Cory Schneider jeho trestné střílení zlikvidoval.

„Úžasný zákrok, klíčový. Takový okamžik nakopne celou střídačku. Je to podobné, jako když vyhrajete bitku," ocenil po utkání Schneiderův přínos jeho spoluhráč Adam Henrique, autor vítězné trefy a podle serveru nhl.com hlavní hvězda zápasu. „Měl jsem to proměnit," litoval útočník Floridy. „Spolu se špatným začátkem zápasu to byl další moment, na který jsme doplatili."

Ve třetí třetině Panteři přestříleli svého soupeře v poměru 17:3, na Schneidera už ale nevyzráli, naopak ve 47. minutě se na druhé straně prosadil Mike Cammalleri.

Kane sebral Hullovi rekord

Útočník Chicaga Patrick Kane si připsal jednu asistenci při výhře svého týmu nad Winnipegem 3:1 a bodoval už ve 22. utkání v řadě. Vylepšil tím o  jeden zápas dosavadní klubový rekord Bobbyho Hulla ze sezóny 1971-72, během své úspěšné série zaznamenal 13 gólů a 23 přihrávek a upevnil si svoje vedení v tabulce produktivity celé soutěže.

Kýženou přihrávku si Kane připsal za minutu dvanáct, stalo se tak až v 59. minutě při hře Jets bez brankáře, kdy po jeho pasu pečetil výhru obhájců titulu trefou do prázdné branky Artěmij Panarin.

Trenér se na Hanzala zlobil

V dalších zápasech nedělního programu NHL bodoval z českých hokejistů vedle Jágra ještě slávistický odchovanec Andrej Nestrašil, jenž si připsal jednu přihrávku a pomohl Carolině v přestřelce udolat Arizonu 5:4. Hurricanes otočili zápas dvěma góly v posledních pěti minutách třetí třetiny, vítěznou trefu zařídil 17 sekund před vypršením normální hrací doby v přesilovce Justin Faulk.

Z trestné lavice to smutně pozoroval český útočník Martin Hanzal, který předtím fauloval vysokou hokejkou. Jeho spoluhráči se v oslabení statečně bránili téměř celé dvě minuty, obránce Faulk překonal brankáře Anderse Lindbacka střelou švihem od modré čáry dvě sekundy před Hanzalovým návratem na led.

Trenér Arizony Dave Tippett byl po utkání rozčarovaný a jeho zloba padla hlavně na českého útočníka. "Hloupé, velmi hloupé vyloučení od Hanzala," prohlásil Tippett.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
Carolina - Arizona 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)
Branky: 3. Versteeg, 19. McClement, 27. E. Staal, 56. Hainsey (Nestrašil), 60. Faulk - 1. Rieder, 17. Grossmann, 47. Elliott, 54. Vermette. Střely na branku: 18:23. Diváci: 9 021. Hvězdy zápasu: 1. E. Staal, 2. Lindholm, 3. Faulk (všichni Carolina).
Chicago - Winnipeg 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 18. Hossa, 41. Teräväinen, 59. Panarin - 26. Thorburn. Střely na branku: 32:31. Diváci: 21 749. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Crawford, 3. Teräväinen (všichni Chicago).
New Jersey - Florida 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Branky: 1. Stempniak, 13. Palmieri, 24. Henrique, 47. Cammalleri - 21. Ekblad (Jágr), 34. Huberdeau (Jágr). Střely na branku: 18:36. Diváci: 13 643. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Cammalleri (oba New Jersey), 3. Jágr (Florida).
Edmonton - Buffalo 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
Branky: 10. Purcell, 17. Eberle, 19. Hall, 38. Gazdic - 7. Eichel, 34. O'Reilly. Střely na branku: 28:34. Diváci: 16 839. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson, 2. Hall, 3. Purcell (všichni Edmonton).
Anaheim - Pittsburgh 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 21. Perry, 36. Stewart - 4. Määttä. Střely na branku: 25:24. Diváci: 15 836. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Kesler, 3. Gibson (všichni Anaheim).
New York Rangers - Ottawa 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 14. a 51. Brassard, 9. McDonagh, 59. Fast - 27. Methot. Střely na branku: 31:24. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh, 2. Brassard, 3. Lundqvist (všichni Rangers).
Los Angeles - Tampa Bay 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 13. Andreoff, 21. McNabb, 24. Lucic - 21. Boyle. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. McNabb, 2. Quick, 3. Kopitar (všichni Los Angeles).