Florida - Vancouver 5:4 SNJágr pomohl gólem k výhře Floridy a osamostatnil se na čtvrté příčce střelců NHL

New York

Hokejový útočník Floridy Panthers Jaromír Jágr vstřelil gól v zápase proti Vancouveru, kterým na konci úvodní třetiny vyrovnával na 2:2. V historické tabulce střelců NHL se se 732 brankami osamostatnil na čtvrtém místě. Jágr ještě asistoval u gólu Ekblada a dvěma kanadskými body tak přispel k výhře 5:4 po samostatných nájezdech. Byl také vyhlášen první hvězdou zápasu. Florida zvítězila počtvrté v řadě.

Jaromír Jágr má dobrou náladu. Právě vstřelil 732. gól v NHL.

Jágr se odpoutal od Marcela Dionnea, který v nejprestižnější hokejové soutěži planety nastřílel 731 branek. Před Jágrem jsou už jen Brett Hull (741 branek), Gordie Howe (801) a Wayne Gretzky (894).

Gól Jágr zaznamenal pouhých dvanáct vteřin před koncem úvodní třetiny. Huberdeau s Barkovem si u levého mantinelu v početní výhodě vyměnili puk a druhý jmenovaný ho pak poslal před bránu, kde číhala neobsazená 68. Jágrovi se střela nepodařila, brankáře Vancouveru Millera ale překvapila a zamířila do horní části branky. Třiačtyřicetiletý útočník se tak mohl radovat z vyrovnávacího gólu na 2:2.

Jágr se podílel také na dalším gólu Panterů, který dali z přesilovky po faulu na něj. Huberdeau našel Jágra těsně před Millerem, kladenský rodák pohotovou zadovkou poslal puk na Ekblada. Ten už neměl problém trefit zpola odkrytou bránu. Florida se v té době ujala vedení 4:3. Canucks se podařilo srovnat po rychlém brejku, který skvěle vyřešili Hansen a skórující Daniel Sedin.

Zápas nakonec za stavu 4:4 došel až do samostatných nájezdů. V těch se hned po první sérii zranil brankář Vancouveru Miller, kterého musel nahradit Markström. Ten nájez Huberdeaua sice zlikvidoval, Barkov ho ale poté, co naznačil trik (ťuknul pukem do brusle), překonal a zajistil Floridě vítězství. Ve druhé sérii neuspěl Vrbata.

Gólovou přihrávku si připsal také David Krejčí, jehož Boston zdolal New Jersey 2:1 po nájezdech. Český útočník v 7. minutě bekhendovým pasem od zadního mantinelu vybídl ke skórování Erikssona. Za hosty, do jejichž sestavy se nevešel Patrik Eliáš, vyrovnal ve druhé třetině Green, o výhře Bruins pak rozhodl hned v první sérii penaltového rozstřelu  Ryan Spooner.

Boston vyhrál jedenáctý zápas z uplynulých čtrnácti a v Atlantické divizi ztrácí už jediný bod na vedoucí Montreal, a to má dva zápasy k dobru.

Autor vítězného gólu Spooner proměnil nájezd poprvé v kariéře - dosud měl bilanci 0-5. "Trenér mi řekl, abych si věřil stejně jako na tréninku. A pak jsem skočil na led a viděli jste to sami," smál se Spooner.

Trenér poražených John Hynes ještě před zápasem uvedl, že Eliáš nebyl zařazen mezi náhradníky z výkonnostních důvodů. "Nehledejte v tom nic zásadního. S Patrikem jsme o tom mluvili. Je to prostě o určitém poskládání sestavy a dnes jsme se rozhodli takhle. V úterý hrajeme v Detroitu a on bude zase připravený nastoupit," uvedl kouč.

To ještě netušil, že utkání v Bostonu nedohrají hned dva útočníci. Josefson odstoupil ze hry ve druhé třetině poté, co zablokoval Krugovu střelu, po střetu se stejným hráčem se ve třetí třetině zranil také Kalinin.

Desátou výhru v sezóně vychytal Petr Mrázek, připsal si 26 zákroků při vítězství Detroitu 4:2 nad Calgary. Asistenci u druhého gólu Flames zaznamenal Jiří Hudler.

Po třech týdnech se do sestavy Detroitu vrátil Jakub Kindl, který v obraně nahradil zraněného Ericssona. Svého debutu v NHL se nedočkal Tomáš Nosek, jenž byl povolán z farmy jako případná náhrada za zraněného, ale nakonec nastoupivšího Zetterberga.

Další pozoruhodný obrat předvedli hokejisté Washingtonu. V pátek otočili duel s Tampou z 0:3 na 5:3, tentokrát v newyorské Madison Square Garden zvítězili 7:3, i když po první třetině prohrávali s Rangers 1:3.

Výsledky NHL:
Florida - Vancouver 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 13. S. Thornton, 20. Jágr, 26. Trocheck, 29. Ekblad (Jágr), rozh. nájezd Barkov - 7. Hansen, 16. Bärtschi, 27. Dorsett, 35. D. Sedin. Střely na branku: 42:34. Diváci: 13 459. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. Barkov (oba Florida), 3. Hansen (Vancouver).
Boston - New Jersey 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 7. Eriksson (Krejčí), rozh. nájezd Spooner - 22. Greene. Střely na branku: 39:30. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Gustavsson (Boston), 2. Schneider (New Jersey), 3. Spooner (Boston).
Chicago - San Jose 4:3 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 5. Anisimov, 16. P. Kane, 47. Shaw, 63. Toews - 8. Donskoi, 14. Wingels, 35. Pavelski. Střely na branku: 32:36. Diváci: 22 096. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Crawford, 3. Shaw (všichni Chicago).
Detroit - Calgary 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 28. Larkin, 29. B. Richards, 38. Nyquist, 60. Abdelkader - 22. Wideman, 58. Hamilton (Hudler). Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 28 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,9 procenta. Střely na branku: 35:28. Diváci: 20 027. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Zetterberg (oba Detroit), 3. Wideman (Calgary).
NY Rangers - Washington 3:7 (3:1, 0:4, 0:2)
Branky: 14. Miller, 16. Kreider, 19. Boyle - 13. a 40. Justin Williams, 26. Kuzněcov, 28. Oshie, 32. Ovečkin, 43. Chimera, 45. Johansson. Střely na branku: 36:30. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Justin Williams, 2. Bäckström, 3. Johansson (všichni Washington).
Tampa Bay - Ottawa 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Branky: 8. a 59. Stamkos, 6. Nestěrov, 23. Angelidis, 59. Killorn - 5. Z. Smith, 35. Karlsson. Střely na branku: 35:25. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Nestěrov (Tampa), 2. Karlsson (Ottawa), 3. Angelidis (Tampa).