Ottawa - Florida 2:3Michálek se trefil, ale rozjetou Floridu nepřibrzdil. Jágr přihrál na vítězný gól, Mrázek zářil

New York

Panteři z Floridy jsou v NHL k nezastavení! Jejich vítěznou šňůru nepřerušili v noci na pátek ani hokejisté Ottawy, za které skóroval útočník Milan Michálek. Senators podlehli soupeři před vlastními diváky 2:3, když na rozhodující gól přihrál Jaromír Jágr. Panthers si tak připsali už jedenáctou výhru v řadě. Důvod k radosti měl i Jakub Voráček v dresu Philadelphie. Ryšavý útočník také nahrál na vítěznou trefu, Philadelphia nakonec zvítězila v Minnesotě 4:3 po prodloužení. Další skvělý zápas odchytal v zámořské soutěži Petr Mrázek. V San Jose kryl 35 střel a pomohl Detroitu k výhře 2:1. Český brankář byl vyhlášen první hvězdou střetnutí.

Útočníci Floridy Jaromír Jágr (vzadu) a Aleksander Barkov slaví gól na ledě Ottawy.

Florida i v Canadian Tire Centre potvrdila skvělou formu, k vítězství jí stačilo jen šestnáct střel. V první třetině si zásluhou Smitha a Trochecka, kteří skórovali v rozmezí pouhých osmi sekund, vypracovala dvougólový náskok. V prostřední části hry sice snížil McCormick, jenže ve 48. minutě měli hosté dvoubrankové vedení zpět.

Ottawa sice zamkla protivníka v jeho obranném pásmu, Wierciochovu přihrávku těsně za modrou čárou ovšem zachytil Jágr, který se okamžitě vydal do protiútoku. V přečíslení pak rozjel povedenou kombinaci. Třiačtyřicetiletý křídelník nejprve posunul puk na Huberdeaua, ten mu ho bleskově vrátil. Jágr pak dalším pasem našel před brankou volného Barkova, jenž bekhendem překonal Andersona.

Na triumfu Floridy už nic nezměnila ani trefa Michálka, který šikovně usměrnil do sítě Karlssonovu přihrávku. Rodák z Jindřichova Hradce se do sestavy Senators vrátil po šestnáctizápasové pauze (zlomený prst) a hned vstřelil gól.

Jágr zaznamenal svou šestnáctou asistenci v sezóně a Panthers i jeho zásluhou vylepšili klubový rekord v počtu vítězných utkání v řadě. "Byl to pořádně těžký zápas. Soupeř měl mnohem víc šancí, mnohem víc střel. Roberto (Luongo) ale chytal excelentně. Podržel nás. Nepředvedli jsme dnes nejlepší výkon, ale našli jsme způsob, jak opět vyhrát," řekl Jágr po utkání. Svěřenci trenéra Gerrarda Gallanta si díky dvoubodovému zisku upevnili druhou příčku ve Východní konferenci. O dvanáctou výhru za sebou se pokusí v neděli na ledě Edmontonu.

Voráček nahrál na vítězný gól

Minnesota smazala v zápase s Philadelphií dvoubrankovou ztrátu, přesto se nakonec musela smířit s porážkou. Sedmatřicet vteřin před koncem prodloužení si totiž Voráček vyměnil puk s Girouxem a parádní kombinaci Flyers zakončil gólem do poloodkryté klece Del Zotto.

Letci zaznamenali po předchozích třech porážkách druhé vítězství za sebou. Wild naopak zvítězili v jediném z posledních čtyř utkání.

Mrázek zářil v San Jose

Parádní večer má za sebou brankář Mrázek. Na hřišti San Jose inkasoval pouze v 11. minutě z hole Warda, další puk už za svá záda nepustil a zejména díky jeho výkonu Rudá křídla nakonec vyhrála 2:1.

Nerozhodný stav 1:1 zlomil v 54. minutě Justin Abdelkader.

Mrázek byl zvolen první hvězdou utkání. Třiadvacetiletý gólman dokázal navázat na výkon z New Jersey, kde v pondělí 22 zákroky vychytal čisté konto. Detroit vyhrál potřetí v řadě.

NHL:
NY Islanders - Washington 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 22. Nelson - 6. Chimera, 16. Ovečkin, 36. Schmidt, 58. Bäckström. Střely na branku: 35:38. Diváci: 14 261. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Holtby, 3. Chimera (všichni Washington).
Ottawa - Florida 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 26. McCormick, 50. M. Michálek - 13. Smith, 13. Trocheck, 48. Barkov (Jágr). Střely na branku: 32:16. Diváci: 17 150. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau (Florida), 2. McCormick (Ottawa), 3. Luongo (Florida).
Minnesota - Philadelphia 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 15. Scandella, 36. Zücker, 54. Parise - 30. a 65. Del Zotto (na druhou Voráček), 8. Couturier, 30. White. Střely na branku: 34:36. Diváci: 19 125. Hvězdy zápasu: 1. Del Zotto, 2. Schenn (oba Philadelphia), 3. Scandella (Minnesota).
Calgary - Arizona 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 15. Gaudreau - 19. Ekman-Larsson, 42. Elliott. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19 272. Hvězdy zápasu: 1. Domingue (Arizona), 2. Rämö (Calgary), 3. Ekman-Larsson (Arizona).
Dallas - Winnipeg 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 8. Seguin, rozh. nájezd Sharp - 27. Perreault. Střely na branku: 24:33. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Perreault (Winnipeg).
San Jose - Detroit 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 11. Ward - 10. Dekeyser, 54. Abdelkader. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 36 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,2 procenta. Střely na branku: 36:25. Diváci: 16 856. Hvězdy zápasu: 1. Mrázek (Detroit), 2. Burns, 3. Ward (oba San Jose).
Los Angeles - Toronto 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 43. Muzzin, 49. Carter - 51. Holland. Střely na branku: 41:26. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Gáborík, 2. Muzzin (oba Los Angeles), 3. Reimer (Toronto).