St. Louis - Montreal 4:3 PPPlekanec zaujal „plektakulární“ trefou, Hertl rozhodl prodloužení

St. Louis

Tomáš Plekanec ohromil v noci na neděli povedenou gólovou střelou proti St. Louis. Kladenský odchovanec si připsal dohromady dva body (1+1), ale jeho Montreal přesto odešel poražen 3:4 po prodloužení. Tomáš Hertl gólem v prodloužení rozhodl o výhře San Jose nad Dallasem 4:3, za hosty se trefil Aleš Hemský. Jakub Voráček z Philadelphie jednou asistoval v duelu s New Yorkem Rangers, neuspěl však v samostatném nájezdu a rovněž byl na straně poražených.

Tomáš Plekanec se raduje z gólu proti St. Louis.

První lajna Philadelphie, v níž vedle Girouxa a Simmondse nastupuje Jakub Voráček, pořádně zatápěla Jezdcům. Ve druhé části, kdy Rangers vedli 2:1, předvedl Voráček parádní výměnu ve středním pásmu s Girouxem, ale v závěru akce kladenský odchovanec selhal. V polovině třetí třetiny se nakonec Letcům podařilo vyrovnat v přesilovce na 2:2, když na konci povedené kombinace po Girouxovi a Voráčkovi uklidil puk do brány Wayne Simmonds.

Necelých šest minut před koncem řádné hrací doby Voráček vyslal do šance Simmondse, jenže ten nedokázal svůj nájezd dotáhnout k ideálnímu zakončení. Vyrovnaný duel tak dospěl do prodloužení a poté i do samostatných nájezdů. V nich neuspěl ani jeden z hráčů Flyers, včetně Jakuba Voráčka, naopak na druhé straně uspěl krásným blafákem Mats Zuccarello a rozhodl tak o výhře mužstva z Manhattanu 3:2.

Tomáš Plekanec byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu Montrealu na ledě St. Louis. Český útočník se přitom opakovaně trápil v zakončení proti famózně chytajícímu Brianu Elliotovi, jenž nakonec pochytal 49 pokusů „Habs". Plekanec se nakonec prosadil „plektakulární" střelou, jak jeho neskutečně prudkou ránu nápřahem pojmenovali redaktoři webu NHL.com. Kladenský rodák si připsal celkově dva body, protože ještě předtím asistoval u trefy Maxe Paciorettyho. Z vítězství se však radovali Blues, kteří uspěli v poměru 4:3 po prodloužení, v němž rozhodl Jori Lehterä.

Arizona se Zbyňkem Michálkem a Martinem Hanzalem v sestavě marně dobývala branku hostů z New Jersey. Cory Schneider zabránil všem 38 střelám v cestě do brány a byl vyhlášen hvězdou utkání. Ďáblové vyhráli 2:0 díky trefám Reida Bouchera a Kylea Palmieriho.

Druhý z bratří Michálků, Milan, se představil v zápase Ottawy v Los Angeles. Za Kings vstřelil svůj první gól v sezóně Vincent Lecavalier, jenž se po přestupu z Philadelphie snaží vzkřísit svou uvadající kariéru. Králové vedli na začátku třetí dvacetiminutovky 3:1 a zdálo se, že si v klání dojdou pro body za vítězství. Senátoři však za posledních 12 minut čtyřikrát skórovali a střetnutí tak skončilo 5:3 v jejich prospěch.

Boston opět nastoupil bez zraněných českých Davidů Krejčího s Pastrňákem, přesto však Medvědi zdolali Toronto 3:2.

Za poražené strávil na ledové ploše 20 minut tvrdý zadák Roman Polák, jenž si připsal čtyři hity.

Tomáš Hertl brankou v prodloužení zařídil pro San Jose vítězství nad Dallasem 4:3, za hosty skóroval Aleš Hemský.

Výsledky NHL
Philadelphia - NY Rangers 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 4. Schenn, 51. Simmonds (Voráček) - 17. Miller, 25. Kreider, rozh. nájezd Zuccarello. Střely na branku: 36:31. Diváci: 19.843. Hvězdy zápasu: 1. Zuccarello, 2. Miller, 3. Lundqvist (všichni Rangers).
Los Angeles - Ottawa 3:5 (1:0, 1:1, 1:4)
Branky: 19. Carter, 28. Lecavalier, 44. Toffoli - 32. Chiasson, 49. Ryan, 49. Pageau, 54. Zibanejad, 60. Borowiecki. Střely na branku: 33:23. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad (Ottawa), 2. Toffoli (Los Angeles), 3. Karlsson (Ottawa).
Boston - Toronto 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 1. a 21. Bergeron, 60. Marchand - 5. Komarov, 38. Matthias. Střely na branku: 45:29. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Marchand, 3. Krug (všichni Boston).
Buffalo - Washington 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: 11. Varone, 17. Schaller, 28. E. Kane, 36. Franson - 43. Johansson. Střely na branku: 29:34. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Varone, 3. Schaller (všichni Buffalo).
St. Louis - Montreal 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 1. Fabbri, 32. Stastny, 55. Rattie, 63. Lehterä - 24. Subban, 31. Pacioretty (Plekanec), 54. Plekanec. Střely na branku: 22:49. Diváci: 19.501. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Lehterä (oba St. Louis), 3. Plekanec (Montreal).
Nashville - Minnesota 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 2. Nystrom, 47. Josi, 59. Forsberg. Střely na branku: 25:29. Diváci: 17.302. Hvězdy zápasu: 1. Hutton, 2. Josi, 3. Nystrom (všichni Nashville).
Arizona - New Jersey 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 4. Boucher, 41. Palmieri. Střely na branku: 38:16. Diváci: 11.745. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Boucher, 3. Stempniak (všichni New Jersey).
Edmonton - Calgary 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 51. Fayne, rozh. nájezd Purcell - 11. Bennett (Frolík). Střely na branku: 37:32. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Hiller (Calgary), 2. Talbot (Edmonton), 3. Brodie (Calgary).
Columbus - Colorado 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 1. Dubinsky, 59. Johnson - 27. Wagner. Střely na branku: 21:30. Diváci: 17.776. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Johnson, 3. Dubinsky.
San Jose - Dallas 4:3 v prodl. (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 24. a 48. Vlasic (na první Hertl), 32. Tierney, 62. Hertl - 12. Hemský, 41. Seguin, 49. Speza. Střely na branku: 39:35. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Hertl, 2. Vlasic (oba San Jose), 3. Spezza (Dallas).