NY Islanders - Detroit 2:4Skvělý Mrázek vychytal Detroitu výhru. Neuvirth inkasoval v závěru a Philadelphia prohrála

New York

Český gólman Petr Mrázek vychytal v pondělním utkání hokejové NHL vítězství na ledě New Yorku Islanders 4:2, když z devětadvaceti střel pustil za svá záda jen dva puky. To Michal Neuvirth inkasoval necelé dvě minuty před koncem třetí gól a jeho Philadelphia prohrála s Bostonem 2:3.

Brankář Detroitu Petr Mrázek při zákroku v utkání proti New Yorku Islanders.

Mrázek tak pokračuje ve výborných výkonech, inkasoval dva a méně gólů v každém z posledních osmi zápasů. „Tomáš Tatar už dříve o Petrovi říkal, že chytá stejně, ať jde o play off Stanley Cupu, či zápas někdy v létě. Zdá se, že má pořád stejný přístup, nic ho nerozhodí. Celou sezónu podává konzistentní výkony a obzvlášť poslední měsíc je skvělý," chválil kouč Red Wings Jeff Blashill.

„V téhle lize se vyhrává především díky dobrému gólmanovi. A toho my budeme mít po zbytek celé sezóny," dodal. Detroit rozhodl o vítězství dvěma góly Justina Abdelkadera a Dannyho DeKeyse ve druhé třetině, kdy odskočil na 3:1.

Duel Philadelphie s Bostonem rozhodl minutu a 54 sekund před koncem gól Bretta Connollyho, jenž usměrnil za záda Michala Neuvirtha nahození kapitána Zdena Cháry. Opakovaný videozáznam potvrdil, že hokejka tečujícího Connollyho byla pod úrovní horní tyče a rozhodčí gól tudíž uznal.

Na páté výhře Bostonu z posledních šesti zápasů se asistencí u úvodního gólu podílel David Krejčí. Na druhé straně zaznamenal gólovou asistenci také Jakub Voráček, jeho Philadelphia však prohrála potřetí za sebou. Neuvirth si proti 31 střelám připsal 28 úspěšných zákroků.

Výsledky pondělních zápasů NHL:
NY Islanders - Detroit 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 17. Nelson, 56. Grabovskij - 11. B. Richards, 34. Abdelkader, 35. Dekeyser, 60. Glendening. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, z 29 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,1 procenta. Střely na branku: 29:26. Diváci: 12 086. Hvězdy zápasu: 1. Dekeyser (Detroit), 2. Nelson (Islanders), 3. Abdelkader (Detroit).
NY Rangers - Buffalo 6:3 (1:1, 1:0, 4:2)
Branky: 42. a 60. Brassard, 6. McIlrath, 35. Stalberg, 47. Miller, 50. Zuccarello - 45. a 46. Girgensons, 17. Gionta. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Brassard (Rangers), 2. Girgensons (Buffalo), 3. Miller (Rangers).
Minnesota - Arizona 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 51. Coyle - 59. Vermette, rozh. nájezd Duclair. Střely na branku: 35:24. Diváci: 19 020. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Domingue (oba Arizona), 3. Coyle (Minnesota).
Columbus - Montreal 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 15., 23. a 60. Atkinson, 50. a 59. Saad - 11. Gallagher, 29. Subban. Střely na branku: 25:34. Diváci: 11 927. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson, 2. Saad, 3. Dubinsky (všichni Columbus).
Dallas - Calgary 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 23. Jamie Benn, 25. Spezza - 42. Colborne (Hudler). Střely na branku: 30:24. Diváci: 18 532. Hvězdy zápasu: 1. Jamie Benn, 2. Goligoski, 3. Niemi (všichni Dallas).
Philadelphia - Boston 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 24. a 53. Simmonds (na druhou Voráček) - 6. Bergeron (Krejčí), 18. Marchand, 59. Connolly. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 59 minut, z 31 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 90,3 procenta. Střely na branku: 36:31. Diváci: 19 738. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds (Philadelphia), 2. Connolly, 3. Chára (oba Boston).