San Jose - NY Rangers 4:1Žralok Hertl se blýskl třemi body, další Gudasův gól Philadelphii nestačil

Philadelphia

V minulém utkání svým gólem rozhodl o výhře nad Chicagem, v sobotu se český hokejový obránce Philadelphie Radko Gudas trefil zase. Tentokrát to ale Letcům na vítězství nestačilo, v důležitém souboji týmů bojujících o play off NHL totiž Pittsburgh skóre otočil a venku zvítězil 4:1. Tomáš Hertl zaznamenal podruhé v sezóně tři body a San Jose i díky jeho třem asistencím porazilo NY Rangers 4:1.

Tomáš Hertl (zcela vpravo) a Roman Polák (úplně vlevo) se radují se spoluhráči ze San Jose z jednoho gólů proti New York Rangers.

Hertl si připsal asistenci u úvodní branky Joela Warda, v poslední třetině pak u vítězného gólu Joea Thorntona a následně i u závěrečné trefy Joea Pavelského. Byl za to vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Celkově už v této sezóně nasbíral 41 bodů za 17 branek a 24 asistencí.

Český bek Gudas má v březnu výbornou střeleckou formu, dnes dokázal tečovanou střelou od modré čáry navázat na trefu z posledního utkání s Chicagem a poslal Flyers do vedení. Už začátkem měsíce zaznamenal Gudas čtyřbodový zápas s Columbusem (2+2). Na rozdíl od duelu s Blackhawks ale tentokrát jeho gól Philadelphii k bodům nepomohl.

Letci totiž žádný další zásah nepřidali, naopak Pittsburgh na vedoucí trefu českého obránce z úvodu druhé třetiny zareagoval už za minutu zásluhou Trevora Daleyho a ještě během prostřední části dalšími góly Carla Hagelina a Chrise Kunitze skóre otočil. Výsledek uzavřel trefou do prázdné branky Kris Letang.

Do sestavy Flyers se po devítizápasové pauze způsobené zraněním v dolní části těla vrátil Jakub Voráček, do statistik se ale nezapsal. Penguins se posunuli na čtvrté místo vyrovnaného pořadí Východní konference, Philadelphia zůstává tři body za poslední postupovou příčkou.

Michálek poprvé pálil za Toronto

Svého prvního gólu v dresu Toronta se dočkal český útočník Milan Michálek. Jednatřicetiletý forvard vyřešil situaci 2 na 1 pohotovou kličkou a střelou na vyrážečku propálil Chada Johnsona v bráně Buffala. Touto brankou dal výsledku konečnou podobu, Maple Leafs vyhráli 4:1. K sedmému zásahu v sezóně přidal ještě asistenci a byl vyhlášen druhou hvězdou duelu.

Stejného ocenění dosáhlo i křídlo Tampy Bay Ondřej Palát. Frýdecko-místecký rodák překvapil v poslední minutě první třetiny brankáře Arizony Louise Domingueho lehkým nahozením od mantinelu. Tato trefa se nakonec stala vítěznou. Blesky přehrály Kojoty 2:0.

Mezi střelce se zapsal i Aleš Hemský z Dallasu, který z poloviny hřiště trefil prázdnou branku newyorských Islanders a upravil skóre na finálních 3:0.

Nejvyšší divácká návštěva na Floridě v této sezóně (20.817) viděla prohru svého týmu 3:5 s Detroitem. Domácí hokejisté i s přispěním jedné přihrávky Jiřího Hudlera vedli 3:1, ale gól do šatny v čase 39:49 změnil ráz utkání. "To byl hodně důležitý gól, nakopl nás," přiznal gólman Detroitu Jimmy Howard, jehož konkurent v brankovišti Petr Mrázek je nemocný.

Výsledky NHL:
Philadelphia - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Branky: 22. Gudas - 23. Daley, 37. Hagelin, 39. Kunitz, 59. Letang. Střely na branku: 17:35. Diváci: 19.967. Hvězdy zápasu: 1. Bonino, 2. Hagelin (oba Pittsburgh), 3. Mason (Philadelphia).
Minnesota - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 36. Jones, 41. Zucker, rozhodující nájezd Parise - 38. Terry, 54. J. Staal. Střely na branku: 32:33. Diváci: 19.044. Hvězdy zápasu: 1. Zucker, 2. Jones, 3. Parise (všichni Minnesota).
San Jose - New York Rangers 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky: 28. Ward (Hertl), 46. Thornton (Hertl), 48. Ward, 50. Pavelski (Hertl) - 38. Boyle. Střely na branku: 52:26. Diváci: 16.888. Hvězdy zápasu: 1. Ward, 2. Hertl, 3. Pavelski (všichni San Jose).
Toronto - Buffalo 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 35. Nylander (M. Michálek), 47. Carrick, 56. Marinčin, 57. M. Michálek - 5. Gionta. Střely na branku: 31:21. Diváci: 18.829. Hvězdy zápasu: 1. Nylander, 2. M. Michálek, 3. Carrick (všichni Toronto).
Ottawa - Montreal 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 13. Pageau, 33. Lazar, 43. Methot, 44. Chiasson, 58. Zibanejad. Střely na branku: 44:30. Diváci: 19.722. Hvězdy zápasu: 1. Pageau, 2. Hammond, 3. Phaneuf (všichni Ottawa).
Florida - Detroit 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)
Branky: 11. Bjugstad (Hudler), 28. Trocheck, 33. Purcell - 40. a 60. Dacjuk, 19. Tatar, 44. Larkin, 49. Glendening. Střely na branku: 26:30. Diváci: 10.817. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Glendening (oba Detroit), 3. Bjugstad (Florida).
Columbus - New Jersey 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
Branky: 42. a 47. Bjorkstrand, 12. Atkinson, 15. Jones, 23. Jenner, 42. Karlsson - 26. a 41. Palmieri, 29. Henrique. Střely na branku: 34:30. Diváci: 14.447. Hvězdy zápasu: 1. Bjorkstrand, 2. Jenner, 3. Wennberg (Columbus).
Dallas - NY Islanders 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 34. Eakin, 48. Eaves, 58. Hemský. Střely na branku: 36:27. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Lehtonen, 2. Eakin (oba Dallas), 3. Greiss (NY Islanders).
Vancouver - St. Louis 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 37. Brouwer, 52. Tarasenko, 59. Schwartz. Střely na branku: 19:50. Diváci: 18.402. Hvězdy zápasu: 1. Miller (Vancouver), 2. Elliott, 3. Tarasenko (oba St. Louis).
Arizona - Tampa Bay 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 20. Palát, 60. Kučerov. Střely na branku: 32:36. Diváci: 14.183. Hvězdy zápasu: 1. Bishop, 2. Palát (oba Tampa Bay), 3. Domingue (Arizona).
Los Angeles - Boston 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 20. Pearson, 23. Martinez - 26. Randell. Střely na branku: 20:28. Diváci: 18.373. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Marchand (Boston), 3. Martinez (Los Angeles).