Virtanen vynechá dva zápasy NHL za faul na Poláka

New York

Hokejový útočník Jake Virtanen z Vancouveru byl v NHL potrestán zákazem startu ve dvou zápasech za faul na obránce Romana Poláka ze San Jose. Devatenáctiletý Kanaďan srazil člena českého reprezentačního týmu pro zářijový Světový pohár v 23. minutě úterního utkání ramenem v době, kdy už dávno odehrál kotouč. K nepřipravenému Polákovi přijel zezadu a český bek neměl šanci na souboj zareagovat.

Obránce San Jose Roman Polák po zákroku útočníka Vancouveru Jakea Virtanena.

Po faulu zůstal Polák ležet chvíli na ledě, ale nakonec do kabiny zamířil po svých a ještě se vrátil do zápasu. Virtanen dostal za nedovolené bránění trest na pět minut a do konce utkání. San Jose v dlouhé přesilovce paradoxně inkasovalo gól na 1:1, ale nakonec na ledě Vancouveru vyhrálo 4:1.

Virtanen vynechá dnešní další duel se San Jose tentokrát venku a páteční utkání v Anaheimu. Během trestu přijde juniorský mistr světa z roku 2015 o 9615 dolarů z platu.