Kubina a Hamrlík zařídili výhry svých týmů v NHL

NEW YORK

Hokejoví obránci české reprezentace Roman Hamrlík a Pavel Kubina byli pořádně vidět v posledních zápasech NHL. Hamrlík se dvěma góly podílel na kanonádě Calgary v St. Louis (7:2) a branka Kubiny rozhodla v prodloužení o výhře Tampy Bay nad Washingtonem. Gólově se prosadili i další Češi jako Robert Holík a Patrikové Eliáš a Štefan.

Také díky produktivitě svých obránců se mohli hokejisté Calgary radovat z vysokého vítězství nad St. Louis. Kromě Hamrlíka se prosadil i Jordan Leopold, jenž vstřelil vítěznou branku a na další dva góly přihrál. Původně byl dokonce ohlášen i jako autor první branky Flames, ale o přestávce bylo autorství branky přiznáno jeho spoluhráči Darrenu McCartymu.

"Mac říkal, že mou střelu ještě tečoval. Hlavní je, že jsme vyhráli," nezabýval se tím Leopold, pro nějž byla tentokrát už uznaná branka ve druhé třetině jeho první v letošní sezóně. "No řeknu vám, že už bylo načase," poznamenal po zápase trenér Calgary Darryl Sutter směrem k obránci, který chodí pravidelně na přesilovky.

"Jsme rádi i za něj, že mu to konečně vyšlo," tvrdil po zápase Roman Hamrlík, jenž skóroval dokonce dvakrát. Ve druhém případě dokonce v oslabení. "Dneska jsem skóroval z takových šťastných střel, co k tomu dál říct. Zkrátka mířím na branku a buď tam něco spadne nebo ne. Hlavní je, že máme dva body za vítězství," dodal.

Přesná trefa Kubiny v prodloužení

Body za výhru si díky jeho kolegovi z českého národního týmu Pavlu Kubinovu vysloužili také hráči Tampy Bay. "Jsou to pro nás důležité body, protože mnoho týmů nám šlape na záda," tvrdil po zápase Kubina. Tampa je momentálně na šestém místě Východní konference a v boji o play-off ji stíhají New Jersey a Atlanta. Devils na Tampu ztrácejí pouze dva body, Atlanta tři.

Kubina rozhodl o výhře Blesků nad Washingtonem po 37 vteřinách prodloužení, kdy hráli domácí přesilovou hru. Na modré čáře dostal přihrávku od Richardse a propálil vše, co mu stálo v cestě včetně brankáře Kölziga. Washingtonu nepomohly ani dvě branky Alexandera Ovečkina.

Atlanta - New Jersey 6:5 v prodl. (0:1, 1:2, 4:2 - 1:0)
Branky: 13. Marián Hossa (Modrý), 46. Holík (Modrý), 49. Kovalčuk, 57. Vjačeslav Kozlov, 58. Štefan, 62. Bondra - 16. Eliáš, 11. Langenbrunner (Eliáš), 37. Lukowich, 43. Parise, 59. Gionta. Zásahy brankářů: Lehtonen 41/5 - Brodeur 30/6.
Montreal - Toronto 5:1 (4:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Higgins, 5. Dandenault (Bonk), 10. Souray, 18. Kovaljov, 32. Perežogin (Plekanec) - 26. O'Neill (T. Kaberle). Zásahy brankářů: Huet 34/1 - Tellqvist 30/5.
Tampa Bay - Washington 4:3 v prodl. (1:1, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky: 12. Boyle, 46. Fedotěnko, 53. Craig (Prospal), 61. Kubina - 6. a 51. Ovečkin, 45. Pettinger. Zásahy brankářů: Grahame 30/3 - Kölzig 37/4.
Detroit - San Jose 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 22. Holmström, 42. J. Williams (Lang), 43. Yzerman (Lang), 54. Samuelsson. Zásahy brankářů: Legace 28 - Nabokov 30/4.
St. Louis - Calgary 2:7 (0:1, 0:4, 2:2)
Branky: 43. Glumuc, 55. Tkachuk - 36. a 49. Hamrlík, 13. McCarty, 24. Donovan, 31. Leopold, 39. Regehr, 45. Kobasew. Zásahy brankářů: Lalime 14/3, Divis 12/4 - Kiprusoff 22/2.
Phoenix - Chicago 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)
Branky: 12. Mara, 14. Doan, 37. Reinprecht, 55. Sanderson - 12. Wisniewski, 16. Holmqvist, 59. Calder (Vrbata). Zásahy brankářů: LeNevue 37/3 - Anderson 32/4.
Vancouver - Edmonton 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Branky: 10. a rozhodující nájezd Bertuzzi, 25. H. Sedin, 52. Näslund - 29. a 39. Torres, 39. Pisani. Zásahy brankářů: Auld 29/3 - Roloson 19/3.
10. San Jose68341024217:20478
11. Minnesota7032731202:18571
12. Phoenix7033433212:22970
13. Columbus6926340173:24355
14. Chicago6821938174:23651
15. St. Louis68201137176:24851
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí.