Eliáš řádil proti Pittsburghu, získal pět bodů

NEW YORK

Skvělý večer zažil v NHL Patrik Eliáš. Český útočník hattrickem zničil pittsburghské Tučňáky, navíc přidal dvě nahrávky. Eliáš v předchozích 13 utkání vstřelil jen tři branky, proti Pittsburghu tak svoji bilanci výrazně vylepšil.

Čtyři body si připsal útočník Scott Gomez, který ke gólu přidal tři nahrávky, z toho dvě na góly Eliáše. Pro Devils to bylo 40. vítězství v sezóně, což se jim podařilo devátou sezónu po sobě. Pittsburghu nepomohl ani 35. gól v ročníku Sidney Crosbyho, který uspěl hned první střelou zápasu po 27 sekundách.

Znovu bez zraněného brankáře Tomáše Vokouna nastoupili hráči Nashvillu a v Chicagu nestačili na domácí Jestřáby. Prohře 3:4 nezabránila ani nahrávka Martina Erata, v dresu vítězů si jednu asistenci připsal Radim Vrbata.

Thornton znovu snížil náskok Jágra

Colorado prohrálo se San Jose 1:2, na jediný domácí gól Brunetta nahrával Milan Hejduk. V dresu Žraloků vyrovnával Joe Thornton, který tak o jeden bod znovu snížil náskok Jaromíra Jágra na čele kanadského bodování soutěže.

Buffalo porazilo Ottawu 5:4 po prodloužení díky gólu Daniela Briera po asistenci Aleše Kotalíka. Kanadský reprezentant přitom vyrovnával v poslední minutě základní hrací doby na 4:4. V dresu poražených si jednu nahrávku připsal Václav Varaďa, .

Hossa zářil proti Floridě

Až v samostatných nájezdech se rozhodl duel Washingtonu s Carolinou, výhru Hurikánům zařídil Matt Cullen. Na hostujícím ledě zvítězila i Atlanta, která vyhrála na Floridě 5:2. Čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí zaznamenal Slovák Marián Hossa.

Dvěma góly v závěrečné třetině otočilo Toronto zápas s Ostrovany z New Yorku a nadále tak bojuje o postup do play-off. Vítěznou trefu na 3:2 vstřelil dvě minuty před koncem Alex Ponikarovskij. V dresu poražených jednou asistoval Radek Martínek. Roman Hamrlík pomohl dvěma přesilovkovými asistencemi Calgary porazit Phoenix 5:2.

Buffalo - Ottawa 5:4 v prodl. (1:1, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 60. a 65. Briere (na druhou Kotalík), 15. Afinogenov, 27. Roy, 32. Fitzpatrick - 20. Alfredsson, 26. Schubert, 27. Eaves, 55. Kelly (Varaďa). Zásahy brankářů: Biron 34/4 - Emery 39/5. Diváci: 17 622.
Washington - Carolina 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 29. a 48. Zubrus, 28. Halpern - 6. a rozhodující sam. nájezd M. Cullen, 3. Staal, 54. Recchi. Zásahy brankářů: Johnson 33/3 - Gerber 30/3. Diváci: 14 867.
Florida - Atlanta 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)
Branky: 22. Kolník, 32. Gelinas - 49. a 60. Marián Hossa, 27. McCarthy, 35. Kovalčuk, 47. Mellanby. Zásahy brankářů: Luongo 33/4 - Lehtonen 40/2. Diváci: 13 207.
Toronto - New York Islanders 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 28. a 51. Tucker, 58. Ponikarovskij - 23. Jašin, 45. Šatan (Martínek). Zásahy brankářů: Aubin 29/2 - Snow 22/3. Diváci: 19 317.
New Jersey - Pittsburgh 6:4 (2:2, 3:1, 1:1)
Branky: 4., 8. a 33. Eliáš, 23. Parise, 29. Gomez (Eliáš), 46. Rafalski (Eliáš) - 20. a 38. Hilbert, 1. Crosby, 49. Rita. Zásahy brankářů: Brodeur 29/4 - Fleury 27/6. Diváci: 13 118.
Chicago - Nashville 4:3 (4:1, 0:1, 0:1)
Branky: 9. Keith, 16. Sharp, 17. Bell (Vrbata), 20. Bourque - 14. G. Johnson, 24. Hamhuis (Erat), 41. Eaton. Zásahy brankářů: Mason 26/3, Rinne 1/2 - Chabibulin 29/3. Diváci: 10 755.
Colorado - San Jose 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Brunette (Hejduk) - 38. J. Thornton, 43. Goc. Zásahy brankářů: Budaj 32/2 - Toskala 26/1. Diváci: 18 007.
Calgary - Phoenix 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 18. Phaneuf (Hamrlík), 28. Iginla, 32. Yelle, 40. Donovan, 54. Huselius (Hamrlík) - 34. Doan, 48. Sanderson. Zásahy brankářů: Kiprussof 26/2 - Sauve 37/5. Diváci: 19 289.
10.Los Angeles7740532241:25785
11.Minnesota7635734216:20277
12.Phoenix7636436231:25476
13.Columbus7532340197:25567
14.Chicago75241140195:26059
15.St. Louis74201440188:26954
Pozn.: Za názvem klubu následuje počet zápasů, počet výher, počet porážek v prodloužení, či po samostatných nájezdech a počet porážek v normální hrací době. První tři místa patří vedoucím týmům jednotlivých divizí. Kluby označené "x" mají jistý postup do play off, kluby označené "y" jsou jistými vítězi divize.