St. Louis - Chicago 1:2 PPČerní Jestřábi nejsou k sestřelení! Hossa a spol. vyhráli posedmé v řadě, Kempný se popral

New York

Forma zdobí hokejisty Chicaga v úvodní fázi nového ročníku NHL. Černí Jestřábi v noci na čtvrtek udolali ve Scottrade Center v St. Louis domácí Bluesmany 2:1 v prodloužení, vítězný gól vstřelil Rus Artěmij Panarin, a připsali si už sedmou výhru v řadě. Jednou trefou se pod ní podepsal i slovenský útočník Marián Hossa, který se v posledních sedmi duelech trefil dohromady šestkrát, brankář Corey Crawford podpořil spoluhráče 27 zásahy.

Patrick Kane (uprostřed) zkouší vyzrát na Jakea Allena v brance St. Louis. Střelce Chicaga brání Alex Pietrangelo.

V sestavě Chicaga vyšlo místo znovu pouze na jednoho z dvojice českých obránců Michala Kempného, zatímco Michal Rozsíval sledoval zápas pouze z tribuny v roli náhradníka. A mimo jiné viděl Kempného první potyčku (viz. video dole), když se český nováček ve druhé třetině vleže přetahoval za brankou s Davidem Perronem, za což oba dostali jen dvouminutové tresty.

Blackhawks už předtím dostal do vedení svým sedmým gólem v sezóně Marián Hossa a dlouho se zdálo, že to bude hostům stačit. Až v 58. minutě vyrovnal střelou od modré čáry obránce Alex Pietrangelo a poslal zápas do prodloužení. Jenže stejný hráč byl vzápětí vyloučen za vyhození puku mimo kluziště, čtveřice hráčů Chicaga uzamkla trojici domácích v jejich obranném pásmu a sekundu poté, co Pietrangelo opustil trestnou lavici, rozhodl Panarin přesnou střelou švihem.

Ani jeden zápas neskončil po 60 minutách

"Nemám ponětí, kudy ten puk proletěl," krčil rameny brankář Blues Jake Allen, jemuž ve výhledu clonili hned dva hráči. "Jen jsem slyšel, jak puk zapadl do branky," dodal Allen. "Tohle je hořká porážka. Cítím se teď hodně špatně. Nechat se takhle zbytečně vyloučit..." litoval Pietrangelo. "Ale myslím, že jsme odvedli dobrou práci a máme aspoň bod."

Ani jeden ze tří středečních zápasů neskončil v základní hrací době a žádný z českých hokejistů se bodově neprosadil. Columbus znovu v sestavě s Lukášem Sedlákem pokořil Anaheim 3:2 v prodloužení díky trefě devatenáctiletého obránce Zacha Werenskiho, který si tak připsal první vítězný gól v NHL. Ottawa uspěla v Buffalu 2:1 až po samostatných nájezdech.

Výsledky středečních zápasů NHL:
Columbus - Anaheim 3:2 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 2. Jenner, 6. Saad, 62. Werenski - 38. Rakell, 42. Ritchie. Střely na branku: 18:32. Diváci: 10 250. Hvězdy zápasu: 1. Werenski, 2. Jenner, 3. Johnson (všichni Columbus).
St. Louis - Chicago 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 58. Pietrangelo - 22. Hossa, 61. Panarin. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18 704. Hvězdy zápasu: 1. Crawford (Chicago), 2. Allen (St. Louis), 3. Panarin (Chicago).
Buffalo - Ottawa 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Baptiste - 28. Dzingel, rozh. nájezd Ryan. Střely na branku: 32:29. Diváci: 17 884. Hvězdy zápasu: 1. Condon (Ottawa), 2. Lehner (Buffalo), 3. Dzingel (Ottawa).