Rubriky:

NHL

Když puk létá vzduchem a led je pro hokejisty skoro zbytečností

13. ledna 2017 16:05 - Praha

Na co led, někdy stačí hokejistům grif z baseballu. Svůj další sportovní rozměr předvedli v NHL hráči Philadelphie proti Vancouveru v přesilovce. Rychlý výpad, přesná koordinace ruky a oka. Na konci trojkového ťukesu stál Travis Konecny, který dostal puk do branky.

 

Eric Hartline, Reuters

Souhra Sean Couturier, Dale Weise a jako střelec devatenáctiletý Konecny. Žabička, zpracování bruslí, sklepnutí puku čepelí ze vzduchu, odraz puku od ledu a rána.

Gól, přesilovka využita, srovnaný stav v první třetině na 1:1, diváci stojí, tleskají, spoluhráči gratulují. Jako první na střídačce je připraven Jakub Voráček, nejproduktivnější hráč Letců. Někdy hráči nepotřebují k překonácí obrany a brankáře moc ledu, stačí jim rychlé reflexy, štěstí a efektní zakončení je na světě.

Hokejistům Philadelphia tato baseballová finta nakonec pomohla k vítězství 5:4 po samostatných nájezdech.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2019

83. hokejové mistrovství světa proběhlo od 10. do 26. 5. 2019 na Slovensku. Na šampionátu triumfovala reprezentace Finska, druzí skončili hokejisté Kanady. V souboji o třetí místo porazili Rusové tým České republiky. 84. MS v hokeji se odehraje 8. až 24. května 2020 ve Švýcarsku.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..