Colorado - Dallas 2:7Hvězdy září! Faksa přispěl k demolici Colorada

New York

Po nepovedeném rozjezdu hokejisté Dallasu v NHL válí! Stars v neděli deklasovali Colorado na jeho ledě 7:2, připsali si pátou výhru v řadě a sedmou z posledních osmi zápasů. Jednou asistencí přispěl k triumfu svých barev i český útočník Radek Faksa, který v nejslavnější hokejové soutěži bodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Domácím nepomohlo ani střídání brankářů.

Radek Faksa (nahoře) v souboji s Tysonem Jostem z Colorada.

Faksa si gólovou přihrávku připsal v předposlední minutě. Český útočník našel v přečíslení křížným pasem od levého mantinelu u vzdálenější tyče Bretta Ritchieho, který druhým gólem v utkání uzavřel skóre. Opavský rodák tím zaznamenal další kladný bod do statistiky plus/minus, ve které je nejlepší v týmu a celkově 14. v lize.

"Když máte v týmu takového hráče, jakým je Faksa, který se v posledních zápasech rozstřílel, dodává to sebevědomí nejen jemu a jeho spoluhráčům v útoku, ale celému týmu. Spustil domino efekt," vyzdvihl výkony českého útočníka Tyler Seguin, který v úvodní třetině dvěma zásahy otevřel skóre.

Hanzal na listině zraněných

Poslední výsledky vynesly Stars už na šesté místo v Západní konferenci. "Hrajeme teď správně. Nehoníme se se soupeři nahoru dolů, neriskujeme v situacích padesát na padesát. Počínáme si chytře a víme, že máme dost schopný tým. Líbí se mi, jak teď hrajeme," řekl kouč Dallasu Ken Hitchock, jenž opět postrádal Martina Hanzala.

Český útočník bude mimo hru ještě nejméně týden kvůli zranění podkolenní šlachy. Vedení Stars zapsalo třicetiletého českého hokejistu na seznam zraněných hráčů se zpětnou platností od 28. listopadu, kdy utrpěl zranění v zápase proti Vegas. .

Stejná porce pěti výher za sebou hřeje i hráče Los Angeles, tentokrát si pro dva body Králové zajeli do United Center v Chicagu. Gólem a přihrávkou se na vítězství 3:1 podílel slovinský forvard Anže Kopitar, brankář Jonathan Quick podpořil úspěch 24 zákroky. Skóre se poprvé měnilo až v padesáté minutě, kdy se prosadil Christian Folin tvrdou ranou od modré čáry. Další góly padaly při hře Chicaga bez brankáře.

Jeho kolega mezi tyčemi Connor Hellebuyck dokonce ani jednou neinkasoval, připsal si premiérové čisté konto v tomto ročníku a Winnipeg přejel Ottawu 5:0. Gól a tři finální přihrávky zaznamenal kapitán mužstva Blake Wheeler, s 28 asistencemi nejúspěšnější hráč celé ligy.

Základem úspěchu Jets, kteří se v tabulce soutěže bodově vyrovnali vedoucí Tampě Bay, byly také přesilové hry. Domácí se v nich prosadili hned třikrát.

Hokejisté Vegas porazili i počtvrté v sezóně Arizonu, kterou doma udolali 3:2 v prodloužení. Golden Knights ztratili v utkání dvakrát jednobrankový náskok, ale v čase 63:51 jim zařídil výhru Reilly Smith. Na straně poražených sledoval zápas ze střídačky gólman Marek Langhamer.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
Chicago - Los Angeles 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 59. Toews - 50. Folin, 58. D. Brown, 60. Kopitar. Střely na branku: 25:24. Diváci: 21 622. Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Folin (oba Los Angeles), 3. A. Forsberg (Chicago).
Winnipeg - Ottawa 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky: 3. Scheifele, 6. Perreault, 24. Wheeler, 27. Laine, 27. Myers. Střely na branku: 49:21. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Perreault, 3. Byfuglien (všichni Winnipeg).
Colorado - Dallas 2:7 (0:2, 2:2, 0:3)
Branky: 21. Rantanen, 33. Comeau - 15. a 20. Seguin, 45. a 59. Ritchie (na druhou Faksa), 27. Spezza, 28. Pateryn, 58. D. Shore. Střely na branku: 27:28. Diváci: 13 194. Hvězdy zápasu: 1. Seguin, 2. Ritchie, 3. Klingberg (všichni Dallas).
Vegas - Arizona 3:2 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 23. Tuch, 41. Marchessault, 64. R. Smith - 34. Chychrun, 49. Stepan. Střely na branku: 45:33. Diváci: 17 519. Hvězdy zápasu: 1. R. Smith, 2. Tuch (oba Vegas), 3. Wedgewood (Arizona).