NY Rangers - Boston 1:6Boston i za přispění Pastrňáka rozdrtil Rangers, Pavelec odchytal polovinu zápasu

New York

Jasný výsledek. Hokejisté Bostonu ve čtvrtečním programu NHL porazili New York Rangers na jeho ledě vysoko 6:1. Jednu asistenci si na straně vítězů připsal David Pastrňák. Český gólman Ondřej Pavelec střídal Henrika Lundqvista v bráně Jezdců ve 28. minutě za stavu 1:4 a z 16 střel dvakrát inkasoval.

Hokejisté Bostonu i s Davidem Krejčím (46) se radují z trefy Zdena Cháry (33).

Domácí šli do vedení už po pěti minutách, kdy se rychlou střelou zápěstím prosadil Rick Nash, ale od té doby stříleli góly pouze hosté. Bruins otočili skóre ještě do konce první třetiny. V té druhé zaznamenal kanadský bod i David Pastrňák. Dvacetiletý útočník předložil ve středním pásmu puk Bergeronovi, který poté střelou po ledě prostřelil Lundqvista. Rodák z Havířova bodoval v desátém utkání v řadě.

Švédský brankář poté dostal ještě jednu branku z hole Schallera a jeho místo v brankovišti v 28. minutě zaujal Pavelec. Toho po necelých třech minutách překonal Bergeron, jenž po nahrávce Marchanda uklízel kotouč do prázdné brány. V závěrečné dvacetiminutovce vyzrál na Pavelce i Kuraly, který situaci 2 na 1 vyřešil střelou pod vyrážečku.

Medvědi si tak čtvrtou výhrou v řadě pojistili druhé místo ve Východní konferenci, naopak newyorští Jezdci jsou ve stejné konferenci po čtvrtém nezdaru za sebou na jedenácté příčce.

V dalších zápasech Toronto doma udolalo Nashville až po samostatných nájezdech a Los Angeles třemi zásahy v třetí třetině rozhodlo o výhře nad Edmontonem.

NHL:
Toronto - Nashville 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. a rozhodující sam. nájezd J. Van Riemsdyk, 30. Kapanen - 39. Sissons, 41. Arvidsson. Střely na branku: 32:46. Diváci: 18.878. Hvězdy zápasu: 1. Andersen, 2. J. Van Riemsdyk (oba Toronto), 3. Rinne (Nashville).
NY Rangers - Boston 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
Branky: 5. Rick Nash - 24. a 30. Bergeron (na první Pastrňák), 8. Riley Nash, 17. Chára, 28. Schaller, 47. Kuraly. Střely na branku: 22:34. Ondřej Pavelec odchytal za NY Rangers 32:35 minuty, inkasoval dvě branky z 18 střel a úspěšnost zásahů měl 88,89 procenta. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Chára, 3. Chudobin (všichni Boston).
Los Angeles - Edmonton 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky: 2. Clifford, 21. Kempe, 55. LaDue, 59. Iafallo, 59. Kopitar - 24. Draisaitl, 31. McDavid. Střely na branku: 28:27. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. LaDue (Los Angeles), 2. McDavid (Edmonton), 3. Kempe (Los Angeles).