Boston - Detroit 6:5 PPGólové hody v Bostonu! Pastrňák nahrával, Frk střílel a Krejčí smolně tečoval

Boston

Hned tři asistence si připsal v nočním duelu NHL David Pastrňák. Český útočník Bostonu přispěl k výhře Bruins 6:5 v prodloužení nad Detroitem. Jeden gól Red Wings vstřelil Martin Frk. Z dalších českých hokejistů bodoval pouze Andrej Šustr. Zadák Tampy Bay nahrál na úvodní gól Lightning. Lídr celé soutěže porazil Floridu 5:4 v prodloužení.

Hvězdou zápasu byl Brad Marchand (63), který tři góly vstřelil a na dva další přihrál. Kanadský útočník se raduje z jedné své trefy společně s Toreym Krugem (47).

Pastrňák opět nastoupil v elitní formaci Medvědů po boku Brada Marchanda a Rileyho Nashe. A byl to právě první útok, jenž se největší měrou podílel na výhře. Marchand zaznamenal při přestřelce hned pět bodů za tři góly a dvě nahrávky, Pastrňák asistoval třikrát a Nash dvakrát. Výborný individuální výkon předvedl i bek druhého obranného páru Torey Krug, který posbíral čtyři body za dvě trefy a stejný počet nahrávek.

Detroit si TD Garden odvezl alespoň bod. Duel poslal do prodloužení svou jedenáctou trefou v sezóně Martin Frk. Střelu čtyřiadvacetiletého forvarda v polovině třetí třetiny smolně tečoval David Krejčí.

Prodloužení příliš dlouho netrvalo. Hned po 34 vteřinách rozhodl bekhendovým blafákem Marchand, jenž byl vyhlášen hlavní hvězdou večera.

„Trochu štěstí," popsal kanadský útočník rozhodující gól. „Doufal jsem, že Torey (Krug) dá hattrick, ale nakonec puk skončil na mé hokejce a se štěstím jsem skóroval," dodal.

V úterním programu NHL padly ještě dva hattricky. Patrick Laine byl jediným střelcem v Madison Square Garden, kde zařídil Winnipegu výhru 3:0 nad New Yorkem Rangers. Poprvé v kariéře vstřelil tři branky v jednom utkání Nick Bjugstad a díky jeho trefám získala Florida na ledě Tampy Bay bod za prohru v prodloužení. U první branky Lightning zaznamenal přihrávku Andrej Šustr.

NHL:
Boston - Detroit 6:5 v prodl. (3:2, 2:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 24., 34. a 61. Marchand (na první dvě Pastrňák), 1. a 14. Krug (na druhou Pastrňák), 1. DeBrusk - 33. a 36. Mantha, 3. Nielsen, 8. Green, 50. Frk. Střely na branku: 37:35. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand (Boston), 2. Mantha (Detroit), 3. Krug (Boston).
New Jersey - Montreal 6:4 (4:0, 2:2, 0:2)
Branky: 19. a 20. Zajac, 9. Noesen, 17. Coleman, 32. Maroon, 37. B. Boyle - 40. a 55. De La Rose, 31. Gallagher, 60. Froese. Střely na branku: 33:33. Diváci: 14.586. Hvězdy zápasu: 1. Zajac, 2. T. Hall, 3. Butcher (všichni New Jersey).
NY Rangers - Winnipeg 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 20., 32. a 60. Laine. Střely na branku: 31:34. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Laine, 2. Mason, 3. Stastny (všichni Winnipeg).
Columbus - Vegas 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 1. Panarin, 29. Werenski, 30. Cole, 58. Dubois - 22. Haula. Střely na branku: 21:38. Diváci: 17.402. Hvězdy zápasu: 1. Korpisalo, 2. Panarin, 3. Dubois (všichni Columbus).
Tampa Bay - Florida 5:4 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 11. a 22. Gourde (na první Šustr), 13. J. T. Miller, 37. Killorn, 63. Point - 19., 34. a 41. Bjugstad, 46. Trocheck. Střely na branku: 33:49. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Gourde (Tampa Bay), 2. Bjugstad (Florida), 3. Point (Tampa Bay).
Nashville - Dallas 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky: 46. Hartman, 60. Bonino. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.342. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Hartman, 3. Fisher (všichni Nashville).
Minnesota - Carolina 6:2 (1:0, 4:0, 1:2)
Branky: 5. a 24. E. Staal, 21. Niederreiter, 23. Parise, 24. Winnik, 55. Cullen - 50. Di Giuseppe, 59. D. Ryan. Střely na branku: 31:31. Diváci: 19.017. Hvězdy zápasu: 1. Dubnyk, 2. E. Staal, 3. Winnik (všichni Minnesota).
Chicago - Colorado 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. Gustafsson, 61. Toews - 37. MacKinnon. Střely na branku: 27:34. Diváci: 21.508. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Berube, 3. Gustafsson (všichni Chicago).
Anaheim - Washington 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. Henrique, 14. H. Lindholm, 26. Rakell, 59. N. Ritchie. Střely na branku: 18:36. Diváci: 15.910. Hvězdy zápasu: 1. Gibson, 2. Manson, 3. Rakell (všichni Anaheim).