Hudler dal v přípravě na NHL hattrick Tampě

NEW YORK

Český hokejista Jiří Hudler zařídil třemi góly výhru Detroitu 4:1 na ledě Tampy Bay ve čtvrtečním přípravném utkání na nadcházející ročník NHL. Dvaadvacetiletý útočník v rozmezí 32. a 46. minuty získal pro Red Wings náskok 3:0 a zaznamenal takzvaný čistý hattrick.

Obránce Martin Škoula se podílel jednou brankou na výhře Minnesoty v St. Louis, naopak trefa Tomáše Plekance nepomohla k úspěchu Montrealu, který prohrál v Ottawě 2:5.

Hudler opět ukázal trenérovi Miku Babcockovi, že si zaslouží místo v základní sestavě Detroitu, kam se v minulých sezonách marně snažil probít. Red Wings šetřili gólmany Dominika Haška i Chrise Osgooda, beky Nicklase Lidströma, Chrise Cheliose, Mathieua Schneidera a útočníky Roberta Langa, Henrika Zetterberga, Tomase Holmströma a nadějný český útočník využil prostoru na ledě. Strávil na hřišti přes patnáct minut a těžil ze spolupráce s hvězdou Detroitu Pavlem Dacjukem, který asistoval u všech tří jeho branek.

Skóre otevřel Hudler v 32. minutě, kdy potrestal vyloučení Filipa Kuby. Necelé dvě minuty před koncem druhé části skóroval opět z pravého kruhu pro vhazování, tentokrát při plném počtu hráčů na ledě. Své střelecké představení završil Hudler v 46. minutě a vylepšil svou bilanci v pěti přípravných zápasech na čtyři branky a dvě asistence. Za Lightning sice snížil Tom Taylor, ale vteřinu před koncem ještě skóroval za hosty v power play Daniel Cleary.

Eliáš pomohl dvěma asistencemi

Škoula v St. Louis odpověděl v 26. minutě na vedoucí branku Barreta Jackmana a odstartoval tříbrankový rozhodující obrat Wild v druhé části. Dvakrát se v ní trefil v přesilových hrách ještě Fin Mikko Koivu. Blues sice snížili díky gólu Leeho Stempniaka, jemuž asistoval Radek Dvořák, ale Brian Rolston třetí využitou početní převahou pojistil vítězství Minnesoty.

Plekanec v polovině utkání jen korigoval nepříznivý stav na ledě Ottawy na 2:4, o který se postaral dvěma góly i slovenský obránce Andrej Meszároš. Teprve v druhém přípravném duelu se představil v dresu New Jersey Patrik Eliáš a připsal si první body. K výhře Devils nad Philadelphií 5:4 po samostatných nájezdech pomohl dvěma asistencemi.

O výhru Floridy nad Chicagem se postarali slovenští hokejisté, kteří byli u všech šesti gólů Panthers. Útočník Juraj Kolník vstřelil dvě branky a na jednu přihrál, obránce Branislav Mezei zaznamenal tři přihrávky a jednou skóroval i centr Jozef Stümpel.

Výsledky:
St. Louis - Minnesota 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky: 18. Jackman, 45. Stempniak (Dvořák) - 33. a 35. M. Koivu, 26. Škoula, 48. Rolston.
Phoenix - Edmonton 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 34. Nagy, 37. Fischer, 57. Laraque - 1. Michnov, 17. Schremp.
Florida - Chicago 6:3 (2:2, 4:0, 0:1)
Branky: 16. a 23. Kolník, 12. Campbell, 27. Stümpel, 27. Horton, 36. Gelinas - 4. Blunden, 7. Salmelainen, 50. Smolinski.
Ottawa - Montreal 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Branky: 19. a 26. Meszároš, 9. Schaefer, 14. Fisher, 33. Neil - 12. Kovaljov, 29. Plekanec.
New Jersey - Philadelphia 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 24. a 39. Langenbrunner (na první Eliáš), 41. Gomez (Eliáš), 51. Rupp, rozhodující sam. nájezd Brylin - 34. a 36. Gagne, 12. Sanderson, 27. Knuble.
Tampa Bay - Detroit 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Branky: 46. Taylor - 32., 39. a 46. Hudler, 60. Cleary.