Vokoun pomohl Nashvillu k výhře ve Vancouveru

NEW YORK

Dvaadvaceti úspěšnými zákroky pomohl brankář Nashvillu Tomáš Vokoun k úternímu vítězství na ledě Vancouveru 3:2. Tým českého gólmana oplatil Canucks deset dnů starou porážku, když vítězný gól vstřelil necelých šest minut před závěrečnou sirénou Steve Sullivan. Jan Bulis v dresu Vancouveru zaznamenal jednu asistenci.

Nashvillu se povedl vstup do utkání a po necelých devíti minutách vedli už o dvě branky. Pak ale začalo působit kouzlo brankáře Luonga a Vancouveru se po nezměrném úsilí podařilo v úvodu poslední části srovnat.

Prodloužení, jako při posledním vzájemném duelu před deseti dny, se ale tentokrát nehrálo. Sullivan při rychlém protiútoku Nashvillu nadvakrát překonal Luonga a domácí ani přes obrovský nápor v závěru zápasu už nevyrovnali.

Radek Bonk přispěl jednou asistencí k úspěšné odvetě divizního derby, v níž Montreal zdolal v úterý Ottawu 4:2. Montreal se ujal režie zápasu po bezbrankovém úvodu na začátku druhé třetiny, kdy se podařilo ve vlastním oslabení otevřít skóre Christopheru Higginsovi.

V závěru prostřední části domácí přidali druhý gól a na začátku posledního dějštví odpověděli na snížení Spezzy dalšími dvěma brankami. Ottawa poté již jen korigovala výsledek díky trefě Preissinga.

"Každý tým zlomí, když dostane gól při přesilovce. Každý si říká, že něco není v pořádku a na hře celého mužstva se to podepíše," uvedl po utkání Spezza.

Chicago prohrálo pošesté v řadě

I v šestém utkání za sebou prohráli hokejisté Chicaga. Blackhawks bez zraněného Martina Havláta nestačili na New York Islanders, na výhře domácích se jednou asistencí podílel také obránce Radek Martínek.

Chicago přitom soupeře přestřílelo, nezlomilo ale mizernou koncovku. "Když má brankář dobrý výhled, obránci efektivně čistí prostor a nedovolí dorážky, pak počet střel mnoho neznamená," poznamenal gólman slanders Rick DiPietro, který si připsal třicet úspěšných zákroků.

Těsné vítězství 2:1 odvezli z ledu Floridy hráči San Jose. Žraloci rozhodli o vítězství až v poslední minutě, kdy proměnil přesilovku Christian Ehrhoff. "Všem v týmu se moc omlouvám. Devětapadesát minut jsme dělali všechno pro to, abychom vyhráli. Jenže pak přijde vyloučení a rozhodující gól," sypal si popel na hlavu Martin Gelinas, po jehož zákroku na Thorntona získali hosté početní výhodu, při níž určili konečný výsledek.

NY Islanders - Chicago 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 19. York (Martínek), 32. Kozlov, 35. Jašin, 58. Sillinger, 60. Blake - 36. Cullimore, 42. Archipov. Zásahy brankářů: DiPietro 32/30 - Boucher 24/19. Diváci: 8 739.
Florida - San Jose 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 27. Jokinen - 42. Thornton, 60. Ehrhoff. Zásahy brankářů: Auld 28/26 - Toskala 25/24. Diváci: 10 081.
Montreal - Ottawa 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Branky: 26. Higgins, 39. Kovaljov, 59. Markov, 60. Begin (Bonk) - 47. Spezza, 60. Preissing. Zásahy brankářů: Aebischer 33/31 - Emery 28/25. Diváci: 21 273.
Vancouver - Nashville 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 38. Öhlund (Bulis), 49. Näslund - 6. Radulov, 9. Suter, 55. Sullivan. Zásahy brankářů: Luongo 24/21 - Vokoun 24/22. Diváci: 18 630.
Severozápadní divize:
1.Minnesota1190233:2118