Český kanonýr je k nezastavení! Nasázel hattrick a vládne jedné z nejlepších evropských lig

Hraje v obrovské pohodě, pálí ostrými a je mu úplné jedno, jestli zrovna nastupuje na klubové úrovni nebo v reprezentačním dresu. Třiadvacetiletý hokejový útočník Dominik Kubalík úžasnou formu potvrdil i v úterý, kdy hattrickem pomohl týmu Ambri-Piotta k výhře 4:3 po prodloužení na ledě Curychu.

Kubalíkův hattrick

Minulý týden vstřelil tři góly ve třech zápasech za národní tým, takže se dělil o primát nejlepšího kanonýra Channel One Cupu, a po návratu do Švýcarska plzeňský odchovanec válí dál.

Proti Curychu nejprve otevřel ve 4. minutě skóre střelou mezi betony, o tři minuty později Kubalík dorážkou zvyšoval na 2:0. Domácí, který se stále museli obejít bez nemocného útočníka Romana Červenky, ale třemi góly zápas otočili. Kubalík však necelé tři minuty před koncem základní hrací doby srovnal, když hattrick dokonal ránou v oslabení nad lapačku gólmana Fluelera.

Kubalík tak ve 26 odehraných zápasech za Ambri-Piotta v této sezoně posbíral už 34 kanadských bodů, což z něj dělá nejproduktivnějšího hráče švýcarské nejvyšší soutěže, jedné z nejlepších evropských hokejových lig. Se čtrnácti góly se zároveň dělí o první příčku mezi střelci.