Rubriky:

Ostatní

Živě

Hokejový mistr světa Novotný bude čtyři měsíce mimo hru

4. července 2019 16:20 - Ambri

Český hokejový útočník Jiří Novotný ze švýcarského týmu Ambri-Piotta si během tréninku mimo led poranil vazy v levém koleni a čeká jej operace. Po ní bude mistr světa z Německa z roku 2010 mimo hru čtyři měsíce. Klub to uvedl na svých webových stránkách.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pětatřicetiletý Novotný měl s vazy v levém koleni problémy už v uplynulé sezoně a od konce ledna dva týdny nehrál. Jinak si v ročníku připsal v 51 zápasech včetně play off 15 bodů za čtyři branky a 11 asistencí.

Novotný přišel do Ambri loni v druhé polovině září z Plzně, které v úvodu sezony vypomáhal. Předtím hrál devět sezon v KHL za Atlant Mytišči, Barys Astana, Lva Praha, Jaroslavl, Čeljabinsk a Togliatti.

Odchovanec Jindřichova Hradce má na kontě 189 zápasů v NHL za Buffalo, Washington a Columbus. Účastník osmi mistrovství světa a olympijských her v Soči v roce 2014 má ze světových šampionátů také bronzy z let 2011 a 2012.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.