Rubriky:

Ostatní

Přátelské hokejové utkání skončilo v Havířově rvačkou fanoušků

27. července 2007 15:35 - HAVÍŘOV

Hromadnou rvačkou fanoušků s pořadateli skončilo ve čtvrtek večer v Havířově na Karvinsku přátelské utkání mezi polským hokejovým klubem z města Nowy Targ a domácím prvoligovým mužstvem Panthers Havířov. Pět Poláků policie zatkla. Šestapadesátiletý pořadatel skončil v péči lékařů. ČTK to řekla mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

"Pětice cizinců ve věku 16 až 27 let skončila v policejních celách. Jeden z nich ale ještě předtím kvůli vysokému stupni opilosti putoval na záchytnou stanici, kde vystřízlivěl," uvedla mluvčí.

Podle policie se fandové polského klubu snažili před koncem zápasu napadnout příznivce Havířova. V hromadném útoku se jim snažili zabránit členové pořadatelské služby. "Cizinci proto napadli i je. Jednoho z pořadatelů několikrát udeřili pěstí do obličeje. Pak jej kopali do stehen a břicha," popsala útok policistka. Muž utrpěl pohmožděniny pod okem, otok nosu, modřiny na nohou a tržnou ránu na hlavě.

Všichni Poláci zatím zůstávají v policejních celách. Během dnešního dne budou vyslechnuti. Kriminalisté je zatím podezřívají z výtržnictví a ublížení na zdraví.

ČTK

Zrušit