Hokejisté Ruska porazili Finy 4:1 a ovládají evropskou tour

MOSKVA

Hokejisté Ruska vstoupili do domácího Channel One Cupu v Moskvě výhrou 4:1 nad Finskem a ovládají s devíti body průběžné pořadí Euro Hockey Tour. Svěřenci trenéra Vjačeslava Bykova také vedou po úvodních zápasech tabulku druhého dílu série díky lepšímu skóre před českými hokejisty, kteří v Praze zdolali Švédsko 5:4. V sobotu nastoupí v hale Chodynka Rusové proti Švédům a Češi proti Finům.

Po bezbrankové úvodní třetině inkasoval jako první ruský gólman Jerjomenko. Konkurenta českého brankáře Hniličky v Ufě překonal po 51 vteřinách druhého dějství Voutilainen. Sborná ale vyrovnala už za 67 sekund, když obránce Markov využil přesilovou hru.

I vedoucí gól vstřelili Rusové v početní převaze, v 49. minutě potrestal Mäntymaaovo vyloučení Saprykin. Vedení domácích pojistil Něprjajev a výsledek dovršil třetí využitou přesilovkou Fjodorov. Rusové tak oplatili soupeři porážku z listopadového turnaje Karjala v Helsinkách i z květnového semifinále mistrovství světa právě v hale Chodynka, kde skončil ruský sen o zlatu.

Rusko - Finsko 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 22. D. Markov (Pereťagin, F. Fjodorov), 49. Saprykin (Kornějev), 52. Něprjajev (F. Fjodorov), 59. F. Fjodorov (Něprjajev, Pereťagin) - 21. Voutilainen (Hirschovits). Rozhodčí: Husička (ČR). Vyloučení: 9:9, navíc Mäntymaa (Fin.) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 10.000.
Rusko: Jerjomenko - I. Nikulin, Proškin, Ščadilov, Kutějkin, D. Markov, Pereťagin, Kornějev, Medveděv - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Pěrežogin, Těreščenko, Mozjakin - F. Fjodorov, Něprjajev, Afanasenkov - Sušinskij, Kurjanov, Saprykin. Trenér: Vjačeslav Bykov.
Finsko: Vehanen - Puistola, Luoma, Söderholm, Aalto, Mäntylä, Mäntymaa, Kankaanperä, Heikkinen - Laine, Hirschovits, Voutilainen - Pihlman, Immonen, Haataja - Osala, Pirnes, Lehtonen - Saarinen, Pakaslahti, Hytönen - Pikkarainen. Trenér: Doug Shedden.