Rubriky:

Ostatní

Ufa smetla Pardubice díky přesilovkám

27. prosince 2007 18:48 - DAVOS

Čtyři z pěti gólů od Ufy dostali hokejisté Pardubic v oslabení, přesilovky ruského týmu byly pro ně smrtící při jejich druhém vystoupení na Spengler cupu. Po úvodním vyrovnaném duelu s Kanadou nestačil český tým ve čtvrtek na favorizovaného soupeře se třemi Čechy v sestavě.

„Porážka vypadá dost krutě, ale zase jsme udělali moc faulů. Soupeř měl navrch bruslařsky a v početní výhodě předváděl parádní souhru,“ litoval trenér Jiří Šejba jehož tým nezvládnul další těžké utkání pouhých 16 hodin po skončení bitvy s Kanadou:. „Prali jsme se s únavou."

Pardubice doplatily na nedisciplinovanost 

Lídr ruské superligy účinkování v Davosu ve čtvrtek teprve začínal a měl viditelně víc sil, navíc mu časté pardubické vylučování hned v úvodu nabídlo sérii přesilovek. Čtvrtou z nich využil Pěrežogin. Šance na vyrovnání měli ve druhé části Somík i Tvrdík, jenže sami před reprezentantem Jeremenkem neuspěli a další dva potrestané nedovolené zákroky zajistily Ufě tříbrankové vedení, které v poslední části na ledě už kralující ruský tým ještě zvýraznil.

Spengler Cup - Davos (Švýc.)
Moeller Pardubice - Salavat Julajev Ufa 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Pěrežogin (Těreščenko, Kiril Kolcov), 35. Nurtdinov (Kutějkin), 38. Pěrežogin (Těreščenko, Kiril Kolcov), 43. Proškin (Kolcov), 51. Volkov (Tarasov). Rozhodčí: Pellerin (Kan.), Reiber - Wehrli, Wirth (všichni Švýc.). Vyloučení: 13:7, navíc Koukal 10 min., Cetkovský (oba Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:4. Diváci: 6841.
Pardubice: Hylák - Snopek, Šeda, Havíř, Koma, Posmyk, Nikolov, Linhart, Stettler - Tvrdík, Blažek, Ondřej - Somík, Pucher, Cetkovský - Pivko, Starý, Klejna - Joggi, Koukal, Zohorna. Trenéři: Šejba a Lubina.
Ufa: Jeremenko - Ščadilov, Kirill Kolcov, Blaťák, Tverdovskij, Proškin, Kutějkin, Bojkov, Philipp - Škotov, Těreščenko, Pěrežogin - Konstantin Kolcov, Antipov, Mikeska - Sidjakin, Nurtdinov, Taraťuchin - Tarasov, Volkov, Medvěděv. Trenéři: Michajlev, Gersonskij a Safin.

Tabulka:
1. Ufa1     1     0 5:02
2. Kanada 1     1     0 4:3 2
3. Mannheim 1     1     0 3:22
4. Pardubice2     0     23:9 1
5. Davos 1     0     1 2:30

kez, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní