Rubriky:

Ostatní

MS florbal 2018

Živě

Zemřel Zdislav Tabara, kouč vsetínských šampiónů

16. ledna 2008 15:13 - PRAHA

Hokejový trenér Zdislav Tabara, jenž byl u všech šesti vsetínských titulů, v noci na středu zemřel. V devětačtyřiceti letech podlehl vážnému onemocnění slinivky. Tabara byl u postupu Vsetína do extraligy v roce 1994 a stál na střídačce klubu i při všech jeho mistrovských oslavách. V letošní sezóně se do klubu vrátil jako trenér juniorů.

„Je to pro nás hrozná rána, ještě před pár dny jsem s ním mluvil. Měli jsme se Zdíšou přátelský vztah a do poslední chvíle se zajímal o hokej, i když se delší čas pral s nemocí, jež mu znemožnila i zůstat v roli trenéra vsetínských juniorů, kterou ještě v létě s chutí přijal. Bohužel nám odcházel před očima, takže už v březnu neoslavíme jeho padesátiny. Zatím neumím přijmout fakt, že na něj už musíme jen vzpomínat," řekl sportovní ředitel vsetínského klubu a někdejší Tabarův svěřenec Alexej Jaškin.

Tabara byl na střídačce Vsetína už v roce 1994 při jeho postupu do extraligy a šel s ním celou mistrovskou cestou, nejprve jako Valáškův či Nelibův asistent a v letech 1998, 1999 a 2001 už jako hlavní kouč. U extraligového týmu ve Vsetíně vydržel do léta 2005, pak vedl Valašské Meziříčí i polský Nowy Targ a chtěl pokračovat i v Nitře, kde ale před dvěma lety musel předčasně opustit angažmá kvůli propukající vážné nemoci. Naposledy stál na střídačce vsetínské juniorky.

kez, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní