Česká hokejová dvacítka zdolala v Blansku Švédsko 2:1

BLANSKO/VELKÉ MEZIŘÍČÍ

Česká hokejová dvacítka po výhře nad Německem a porážce se Švýcarskem na domácím turnaji pěti zemí v pátek zdolala v Blansku Švédsko 2:1. Tým vedený dočasnými trenéry Zdeňkem Čechem a Mikulášem Antoníkem uzavře turnaj v sobotu od 17:00 v Brně proti Finsku a ještě může zaútočit na první místo.

Skóre otevřel v 16. minutě vítkovický obránce Hartmann a v 43. minutě zvýšil litvínovský útočník Maxa. Švédové finišovali, ale na vyrovnání nedosáhli. V 55. minutě snížil Lasu, ale výhru zachránil českému týmu liberecký gólman Blažíček, který zlikvidoval trestné střílení.

Výsledky: Česká republika '20' - Švédsko '20' 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) Branky: 16. Hartmann, 43. Maxa - 55. Lasu. Německo '20' - Švýcarsko '20' 2:4.