České hokejistky porazily na MS Norsko 3:2 po nájezdech

VENTSPILS

České hokejistky porazily na mistrovství světa divize I Norsko 4:3 po samostatných nájezdech a připsaly si třetí vítězství na turnaji. Svěřenkyně trenéra Jana Fidrmuce si tak bez ohledu na výsledek posledního zápasu se Slovenskem s největší pravděpodobností zajistily konečné umístění do třetího místa, což byl jejich základní cíl před šampionátem.

Češky musely v lotyšském Ventspilsu dotahovat náskok Norek, které se v sedmé minutě ujaly vedení. Díky čtvrtému gólu Tomigové na turnaji se jim podařilo ve druhé třetině vyrovnat a ve třetí části se i ujaly vedení. Seveřanky však dokázaly v závěru normální hrací doby díky druhé brance Sletbakové vyrovnat a muselo se prodlužovat.

Ani v nastaveném čase, na který došlo na mistrovství poprvé, se ale nerozhodlo a ke slovu tak přišly samostatné nájezdy. V těch byly Češky lepší, norskou brankářku překonaly dvakrát, zatímco Lhotská v české brance kapitulovala pouze jednou. Rozhodující nájezd proměnila Mastná.

MS hokejistek divize I:
Česká republika - Norsko 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 31. Tomigová, 43. Studentová, rozhodující nájezd Mastná - 7. a 57. Sletbaková.
Další zápasy: Francie - Kazachstán 1:2, Lotyško - Slovensko 2:3 po sam. nájezdech.