Rubriky:

Ostatní

Bělorusko má v nominaci na přípravu s Českem jednoho krajánka

26. března 2008 13:04 - MINSK

Jednoho krajánka zařadil do nominace na přípravné zápasy s Českou republikou americký trenér hokejistů Běloruska Curt Fraser. Z ruského Tveru pozval útočníka Olega Antoněnka, zbývajících jednadvacet jmen ve výběru zveřejněném na oficiálních stránkách běloruské federace tvoří hráči z tamní nejvyšší soutěže.

Největší zastoupení má poražený semifinalista běloruské ligy Dinamo Minsk s pěti hráči - obránci Vadimem Suškem a Sergejem Kolosovem a útočníky Alexandrem Kulakovem, Jevgenijem Kurilinem a Sergejem Děmaginem. Fraser, který vede tým společně s bývalým koučem Washingtonu Glenem Hanlonem, vybral i mladého obránce Dmitrije Šumského z Junosti Minsk. Tu sice čeká finále proti Keraminu Minsk, ale dvacetiletý zadák nemá místo v kádru a nastupoval jen za juniory.

Bělorusové nastoupí proti české reprezentaci ve středu 2. dubna od 18:00 v Třebíči, o den později se odehraje ve stejném čase odveta v Havlíčkově Brodu.

Nominace Běloruska na přípravné zápasy v České republice:
Brankáři: Dmitrij Milčakov, Maxim Maljutin (oba Vitebsk),
obránci: Vadim Suško, Sergej Kolosov (oba Dinamo Minsk), Pavel Černook, Igor Švedov (oba Novopolock), Dmitrij Šumskij (Junosť Minsk), Maxim Cvetkov (Mogilev), Andrej Baško (Žlobin), Jaroslav Maslenikov (Gomel),
útočníci: Alexandr Kulakov, Jevgenij Kurilin, Sergej Děmagin (všichni Dinamo Minsk), Sergej Kukuškin, Alexej Krutikov, Roman Gorbokoň (všichni Žlobin), Sergej Zadělenov, Jurij Jelisejenko (oba Gomel), Roman Magdějev, Viktor Andruščenko (oba Mogilev), Alexander Usenko (Vitebsk), Oleg Antoněnko (Tver/Rus.).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní