Rubriky:

Ostatní

Vsetín chce hrát od nové sezóny znovu seniorskou soutěž

31. března 2008 15:54 - PRAHA

Šestinásobný český mistr ze Vsetína se chce od nové sezóny vrátit na hokejovou mapu v soutěžích mužů. Podle představitelů valašského klubu, který loni kvůli ekonomickým nesrovnalostem nezískal extraligovou licenci a seniorský tým poté rozpustil, je nejpravděpodobnější varianta, že by Vsetín mohl naskočit do třetí nejvyšší soutěže.

 

www.hc-vsetin.cz

Vedení vsetínského oddílu je v kontaktu s několika kluby, ale žádné z jednání se mu zatím nepodařilo úspěšně uzavřít. "Měli jsme vytypovaných několik klubů, které hrály o postup do první ligy, od nichž bychom mohli koupit licenci. Bohužel ani jeden z těchto klubů do první ligy nepostoupil. Budeme se tedy snažit získat licenci na třetí nejvyšší soutěž," řekl v tiskovém prohlášení zveřejněném na vsetínském webu sportovní ředitel klubu Alexej Jaškin.

Nákup licence na třetí ligu už by měl financovat nový sponzor. Většinový vlastník, kterým je město, hodlá v příští sezoně finančně podporovat jen mládež. "Pokud bychom licenci na seniorskou soutěž koupili, zaplatil by ji sponzor. Je ale předčasné se o něm nyní bavit, když nemáme v rukou nic hmatatelného," řekl Jaškin.

O tom, do které ze soutěží Vsetín v další sezoně zasáhne, se má rozhodnout během dubna. Kdyby se mu nepovedlo získat licenci od jiného klubu, přihlásil by se do nejnižší soutěže, kterou je v případě Vsetína regionální přebor, v hierarchii hokejových soutěží čtvrtá liga.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní